Dzielni wolontariusze z SP13

Wprawdzie pisaliśmy już o dzielnych wolontariuszach WOŚP ze sztabu w Szkole Podstawowej 13, ale kiedy „na gorąco” przekazali nam informację o efekcie swojej kwesty nie mieli jeszcze pełnego rozeznania – teraz już wiemy, że nie 21 tys. zł udało im się zebrać, ale dokładnie 23.480 zł i 23 euro. Podzielili się z nami tą wieścią ,fotograficznym wspomnieniem ostatniej niedzieli stycznia oraz krótko podsumowali swój udział w Wielkiej Orkiestrze.

Po raz dwudziesty dziewiąty uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej nr 13 w Siemianowicach Śląskich włączyli się w akcję zbiórki na rzecz Fundacji „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”.

Wolontariusze – w pełnym reżimie sanitarnym – wyposażeni w orkiestrowe akcesoria i skarbonki, a także maseczki pojawili się na ulicach Siemianowic Śląskich prawie godzinę przed wschodem słońca. W tym roku towarzyszył im piesek Fado, który, merdając wdzięcznie ogonkiem, starał się zwrócić uwagę przechodzących na odbywająca się właśnie zbiórkę. Aura w tym roku okazała się bardzo łaskawa, więc całodzienne kwestowanie, chociaż wymagało hartu i wytrwałości, nie było zbyt uciążliwe. Mieszkańcy przyjmowali obecność uczniów i ich rodziców bardzo życzliwie – tym samym chętnie wspierali „Orkiestrę”, wrzucając do skarbonek całkiem pokaźne datki. Nad bezpieczeństwem kwestujących, jak co roku, czuwali nauczyciele i siemianowiccy policjanci. Wolontariusze ze sztabu przy Szkole Podstawowej nr 13 w Siemianowicach Śląskich w tym roku uruchomili także eSkarbonki, a licytacje orkiestrowych gadżetów odbywały się na portalu Allegro. Zebrano całkiem pokaźne kwoty: gadżety wylicytowano za 2600 złotych, a w eSkarbonkach znalazło się 2967 złotych. Po przeliczeniu zawartości skarbonek okazało się, że zawierały prawie osiemnaście tysięcy złotych.

W sumie kwota zebrana w „trzynastkowym” sztabie wyniosła:

23.480,15 złotych i 23 euro

Tegoroczny finał WOŚP przebiegał pod hasłem „Finał z głową”, a zbiórka organizowana była na rzecz dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Dla uczniów i ich opiekunów było to wspaniałe doświadczenie i powód do satysfakcji. Wystarczy tylko chcieć, aby pomóc drugiemu człowiekowi, wystarczy „dzielić się dobrem”.

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice