Próbne egzaminy maturalne

W dniu wczorajszym (tj. 03.03.21 r.) 209 uczniów siemianowickich szkół ponapodpodstawowych przystąpiło do pisania próbnych egzaminów maturalnych organizowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Pierwszy z próbnych egzaminów odbył się z języka polskiego na poziomie podstawowym. 134 uczniów to przyszli absolwenci siemianowickich liceów, zaś pozostałe 75 uczy się w siemianowickich technikach. Matury odbywają się na terenie szkół, oczywiście z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Wszystkim piszącym próbne egzaminy życzymy „połamania piór”. Poniżej harmonogram matur próbnych w 2021 r.

-3 marca rano odbył się próbny egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym, a po południu z języka łacińskiego i kultury antycznej oraz z języków mniejszości narodowych na poziomie podstawowym.

-4 marca rano będzie egzamin próbny z matematyki na poziomie podstawowym, po południu z historii muzyki i filozofii.

-5 marca rano będzie egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym, po południu z historii sztuki oraz z języka kaszubskiego.

-8 marca rano będzie egzamin próbny z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym, po południu będą egzaminy na poziomie podstawowym z języków: francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego.

-9 marca rano będzie egzamin próbny z języka polskiego na poziomie rozszerzonym, a po południu egzaminy na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym z języków: francuskiego, rosyjskiego i włoskiego.

-10 marca rano będzie egzamin próbny z matematyki na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym z języków: hiszpańskiego i niemieckiego.

-11 marca rano będzie egzamin próbny z biologii, a po południu z informatyki.

-12 marca rano będzie egzamin próbny z chemii, a po południu z wiedzy o społeczeństwie.

-15 marca rano będzie próbny egzamin z historii, a po południu z fizyki.

-16 marca rano będzie egzamin próbny z geografii, a po południu egzaminy z języków mniejszości narodowych na poziomie rozszerzonym.

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice