Koncert zespołu Gallileous w Parku Tradycji

Siemianowickie Centrum Kultury-Park Tradycji zaprasza w piątek 25 czerwca o godzinie 20.00 na koncert zespołu Gallileous. Bilety w cenie 20 złotych można nabyć w kasach SCK i on-line: https://bilety.siemck.pl/index.php/repertoire.html?id=1994
Gallileous zaistniał w doom metalowym świecie na długo przed tym, zanim w pełni zaczęły obowiązywać takie muzyczne terminy jak: funeral, sludge czy stoner. Dzięki kultowemu demo „Passio Et Mors” z 1994 roku dziś często mówi się, że Gallileous jest polskim pionierem gatunku funeral doom. Od kilku lat kieruje swoje aspiracje w stronę space rocka, hard proga czy psychodelicznego rocka lat 70-tych co odzwierciedla się w recenzjach ostatnich albumów, szczególnie recenzjach dwóch ostatnich albumów.
Koncertując Gallileous prezentuje głównie materiał z płyty „Stereotrip” oraz najnowsze utwory z płyty „Moonsoon”. Ciężkie gitarowe brzmienie w połączeniu z syntezatorem, zróżnicowanymi tempami oraz mocnym wokalem tworzą potężna dźwiękową zawieruchę. Album ukazał się nakładem wydawnictwa Musicom, który promuje płytę dwoma singlami: tytułowym Moonsoon i Boom Boom Disco Doom (Kill The Alarm Clock), które przez długie tygodnie utrzymują się na podium listy przebojów radia Rockserwis.fm. Gallileous zdążył już zaprezentować nową płytę grając na żywo m.in. w Antyradio, w audycji Makakofonia.
OBECNY SKŁAD ZESPOŁU:
Anna Pawlus – śpiew
Tomasz Stoński – gitara elektryczna
Paweł Cebula – gitara basowa
Michał Szendzielorz – perkusja autor: Karolina Gera, SCK

Materiały wideo

GALLILEOUS – From Me To You (OFFICIAL MUSIC VIDEO)

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice