Śniadek zdobył 2. miejsce w Potyczkach Prawnych!

Dobiegła końca 3.edycja wojewódzkiego konkursu „Potyczki prawne”, którego organizatorem jest siemianowickie I LO im. Jana Śniadeckiego. Najpierw odbyło się losowanie grup eliminacyjnych do finału, a przypomnieć należy, że startowało aż 9 szkół ponadpodstawowych. Następnie uczestnicy wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Humanitas, by wkrótce zmierzyć się w pojedynku na mowy obrończe.

Śniadek nie znajdował się w gronie faworytów. Po wylosowaniu sosnowieckiego Staszica i katowickiego Ekonomika trudno było o nadmierny optymizm, jednak reprezentacja naszego liceum w wielkim stylu wygrała rywalizację o wejście do Finału konkursu. Ten odbył się 1 czerwca i znowu przed zespołem stało wielkie wyzwanie w postaci rywalizacji z katowickim Mickiewiczem oraz dąbrowskim Ekonomikiem. Jak się okazało, Aleksandra Majchrzyk i Agnieszka Wojciechowska i tym razem nie zawiodły. Zanotowały świetne wystąpienia, które w ostatecznym rozrachunku pozwoliły zająć Śniadekowi drugie miejsce w konkursie. Finałowe mowy obrończe oceniali: prof. Maciej Borski (dziekan Wyższej Szkoły Humanitas), dr Katarzyna Płonka-Bielenin (dziekan Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej) oraz Elżbieta Piotrowska-Albin (wiceprezes Fundacji Edukacji Prawnej „Iustitia”). Wszyscy jurorzy zgodnie podkreślali bardzo wysoki poziom jaki zaprezentowali reprezentanci szkół.

15 czerwca 2021 o godzinie 12:00 w auli prof. Zygmunta Bauera w budynku siemianowickiego Śniadeka rozpocznie się uroczyste wręczenie nagród oraz podsumowanie tegorocznych „Potyczek prawnych”. Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom ogromnego sukcesu!

Finał 3.edycji konkursu „Potyczki prawne” – wyniki:

1. Zespół Szkół Ekonomicznych im. Karola Adamieckiego w Dąbrowie Górniczej – 9 pkt,

2. I LO im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich – 7 pkt,

3. III LO im. Adama Mickiewicza w Katowicach – 2 pkt.

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice