„Zabawa sztuką”

Serdecznie zapraszamy siemianowickie przedszkola, szkoły, biblioteki oraz świetlice szkolne i środowiskowe do udziału w drugiej edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką”. Głównym celem projektu jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej.Pierwsza edycja projektu cieszyła się bardzo dużą popularnością, a wśród nauczycielskich refleksji i opinii można było przeczytać:  

„Projekt oceniam jako fantastyczne przedsięwzięcie! Jestem nim zachwycona i polecam go wszystkim dookoła. Dotychczas nie realizowałam projektu, który poruszyłby tak wiele strun i jest punktem wyjścia do tak licznych aktywności. Sama osobiście czuję, że odkrywam świat na nowo, odświeżam i zdobywam nową wiedzę, a co dopiero musi dziać się w umysłach dzieci. Dziękuję za propagowanie tak pięknej inicjatywy”.

„Bardzo dziękujemy za możliwość wzięcia w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Zabawa sztuką”. Było to jeden z nielicznych projektów, który realizowaliśmy (zarówno dzieci jak i nauczyciele) z ogromną przyjemnością (…). Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką” był przede wszystkim wspaniałą podróżą do świata sztuki poprzez zabawę”.

Idea projektu zrodziła się w Przedszkolu nr 9 w Siemianowicach Śląskich i choć przedsięwzięcie dotarło już także poza granice naszego kraju, to z ogromną radością zapraszam do udziału w projekcie siemianowickich nauczycieli.  Warto zaznaczyć, że druga edycja Ogólnopolskiego Projektu „Zabawa sztuką” została objęta honorowym patronatem przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego oraz patronatem medialnym przez Wydawnictwo Bliżej Przedszkola, Galerię Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach, Froebel.pl oraz woodnart.pl.

Plakat projektu

Założenia oraz zadania projektowe wraz z regulaminem dostępne są na stronie https://www.zabawasztuka.pl/

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Ewa Roch-Wyrzykowska

    e_wyrzykowska@um.siemianowice.pl

    (32) 7605216

  • Dagmara Drabik