Wypoczynek dzieci w DK „Chemik” dobiegł końca

Młody karateka podczas ćwiczeń

W poniedziałek (23.08) rano, w Domu Kultury „CHEMIK” rozpoczął się ostatni tydzień wypoczynku dzieci „Z KULTURĄ na wakacjach – kreatywne zajęcia kulturalne dla najmłodszych” organizowane przez Stowarzyszenie NASZ DOM oraz Siemianowicką Spółdzielnię Mieszkaniową.
Poniedziałek to konkursy, zabawy oraz gry świetlicowe. Wtorek to kolejna wizyta w Parku Tradycji oraz zabawy na świeżym powietrzu w Parku Górnik. Środa upłynęła na basenie Kompleksu Sportowego Michał.
Ostatni czwartek wypoczynku w DK „Chemik” (26.08.) to czas na wycieczkę do malowniczo położonej Brennej. Pierwszą atrakcją wycieczki była wizyta w Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu z ekspozycją kolekcji spreparowanych okazów fauny i flory morskiej z całego świata, którą miejscowej szkole podstawowej podarował w latach 60-tych XX wieku były uczeń, Erwin Pasterny (1928–2011), pracujący jako bosman na statkach handlowych polskiej floty. Po zwiedzeniu przyszła pora na centrum tego malowniczego miasteczka, gdzie był czas na lody, pamiątki oraz spacer brzegiem rzeki.
W piątek, tradycyjnie jak co roku odbył się bal przebierańców. Dzień rozpoczął się od konkursu plastycznego, a następnie dzieci poprzebierały się w swoje piękne, kolorowe stroje.
Podczas balu zaproszeni goście: Zastępca Prezydenta Miasta – Pani Marta Suchanek-Bijak, Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu – Pan Krzysztof Nos, Prezes Zarządu Siemianowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej – Pani Jolanta Sobek, Przewodniczący Komisji ds. Organizacyjno-Samorządowych i Społeczno-Kulturalnych – Pan Zbigniew Jarosz oraz Przewodniczący Stowarzyszenia „Nasz Dom” – Pan Zbigniew Krupski, wręczyli wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody w konkursie plastycznym. Panie wychowawczynie, które opiekowały się naszymi milusińskimi również otrzymały z rąk gości serdeczne podziękowania oraz drobne upominki. Następnie rozpoczął się bal, podczas którego był również poczęstunek w postaci ulubionego posiłku dzieci – czyli pizzy.
Widzimy się za kilka miesięcy podczas ferii zimowych 2022?
Do zobaczenia!
Wypoczynek był dofinansowany przez Urząd Miasta Siemianowice Śląskie.

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Ewa Roch-Wyrzykowska

    e_wyrzykowska@um.siemianowice.pl

    (32) 7605216

  • Dariusz Rzeźniczek, Nasz Dom