Przeboje operetkowe i musicalowe w SCK- Bytków

Na rdzawo brązowym tle sylwetki dwojga artystów, kobiety i mężczyzny w strojach galowych. W tle informacje tekstowe na temat koncertu operetkowo musicalowego; autor Radosław Matysek

Siemianowickie Centrum Kultury-Bytków zaprasza w sobotę 20 listopada o godzinie 17.00 na koncert „Muzyczny bukiet”, podczas którego wystąpią Olivia Ohl-Szulik – sopran i Ireneusz Miczka – baryton. W programie koncertu znajdą się m.in. najpiękniejsze arie i duety operetkowe, musicalowe i standardy muzyki światowej. Bilety w cenie 30 zł przedsprzedaż/ 35 zł w dniu koncertu są już do nabycia w kasach SCK i on-line na www.bilety.siemck.pl

Muzyczny bukiet” to pełna uroku muzyczna wiązanka najpiękniejszych arii i duetów operetkowych i musicalowych, ponadczasowych standardów piosenki – melodii cieszących się niesłabnącą popularnością i upodobaniem publiczności bez względu na wiek.

Koncert bogaty w nastroje, obejmujący różne style i gatunki muzyczne w najlepszym wykonaniu. Wykonawcami koncertu będą znani i lubiani soliści Olivia Ohl-Szulik – sopran oraz Ireneusz Miczka – baryton, których pięknie brzmiące głosy oraz sceniczna charyzma ujęły publiczność w Polsce i za granicą. Wykształceni klasycznie nie ograniczają się tylko do muzyki poważnej a ich aktywność zawodowa i pasje wykraczają poza sceny operowe. Olivia Ohl-Szulik – sopranistka z Frankfurtu, laureatka licznych konkursów muzycznych i festiwali, muzyczną pasją dzieli się z publicznością w kraju i Europie. Ireneusz Miczka – solista operowy przez lata związany z Gliwickim Teatrem Muzycznym, Operą Śląską i Operą Wrocławską, występował z Ireną Santor, Grażyną Brodzińską, Małgorzatą Walewską, Wiesławem Ochmanem. Wykonując repertuar operowy, oratoryjny i rozrywkowy koncertuje na scenach całego kraju w tym także ze znanym duetem fortepianowym Czesław Majewski & Janusz Tylman w cyklu koncertów „Śpiewające fortepiany – koncertowo i z humorem”.

W programie koncertu usłyszymy m.in.: arie i duety z operetek „Wesoła Wdówka”, „Księżniczka Czardasza, musicali „Skrzypek na dachu”, „My Fair Lady”, przeboje wylansowane przez Francka Sinatrę, Louisa Armstronga czy Leonarda Cohena.

Autor:

  • Karolina Gera, SCK

wprowadzający: Jan Litwiński