Nowy cykl w spotkań w SCK Zameczek „Zwyczajni-Niezwyczajni”

Plakat podzielony na 8 pól brązowo szaro białe w bordowym wpisany tytuł po prawej stronie zdjęcie portretowe Gabrieli Kańtor

SCK Zameczek zaprasza 27 października 2021 r. o godz. 17.00 na inaugurację nowego cyklu spotkań w michałkowickim zameczku: „Zwyczajni-Niezwyczajni” na które będziemy zapraszać gości z miasta i regionu, którzy podzielą się z nami swoją historią, pasją, czy umiejętnościami.

Na pierwsze spotkanie zaprosiliśmy – Gabrielę Annę Kańtor – mieszkankę Tychów lecz korzeniami związana z Siemianowicami Śląskimi. Pani Gabriela z wykształcenia jest pedagogiem i terapeutą psychologicznym, jednak od zawsze chciała pisać książki. Zainteresowanie śląskością przelane na papier znalazło się też w sferze jej działalności społecznej. Dzisiaj jest już autorką poczytnych powieści historycznych związanych ze Śląskiem i postaciami, które miały duży wpływ na rozwój naszego regionu.

Dotychczas wydane zostały następujące powieści autorki: saga rodzinna – “Koronki z płatków śniegu”, powieść psychologiczna – “Tańcząc na czubkach palców”, pszczyńska impresja biograficzna o niezwykłej arystokratce – “Ławeczka księżnej Daisy”, dylogia historyczna: “Śląski Kopciuszek” i “Pani na Kopicach”. Oba tomy dotyczą postaci Joanny Gryzik, półsieroty z robotniczych nizin, która stała się panią zjawiskowego pałacu w opolskich Kopicach i pierwszą kobietą biznesu w tej części Europy. Najnowsza powieść, to historia holenderskiej królewny związanej z dolnośląskim Kamieńcem Ząbkowickim – „Trzecia miłość Marianny Orańskiej”.

Postacie kobiet z książek pani Gabrieli znane są już naszym stałym uczestnikom popularnego cyklu podróżniczo-historycznego: „Cudze chwalicie…”, spotkanie autorskie będzie więc dopełnieniem literackim biografii tych wspaniałych kobiet. Przewidziane także są liczne niespodzianki!

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Bezpłatne wejściówki do odebrania w SCK Zameczek od dnia 4.10.2021 r.

Autor:

  • Mirosław Domin, SCK

wprowadzający: Jan Litwiński