Fantastyczna przygoda w Parku Tradycji

Grupa ludzi grająca w gry planszowe
Grupa ludzi grająca w gry planszowe

Po raz piąty w Siemianowickim Centrum Kultury-Park Tradycji odbył się Fantastyczny Weekend (20-21 listopada), który poświęcony jest grom planszowym oraz szeroko rozumianej fantastyce. Wydarzenie skierowane przede wszystkim dla rodzin, jednakże nie zapominając o znawcach tematu – czyli doświadczonych graczach. W tym roku przez dwa dni grało z nami blisko 200 graczy.

Dzieciaki wzięły udział w dwóch turniejach, a całe rodziny spróbowały swoich sił w „Konkursie Wiedzy o Planszówkach z Lekkim Przymrużeniem Oka”. Podczas projekcji filmowych można było zobaczyć klasykę filmów fantasy oraz nowsze produkcje dla dzieci. Jak co roku – popularnością cieszył się Escaperoom sprawdzając zdolność logicznego myślenia śmiałków, którzy do niego weszli.

Kogo zabrakło, stęsknionych za grami planszowymi, jak i wszystkich ciekawych tematu – zapraszamy do SCK Parku Tradycji co czwartek, od godz. 17.00 do Klubu Gier Planszowych.

Galeria zdjęć autorstwa Moniki Bilskiej: https://www.facebook.com/ParkTradycji/photos/pcb.4673219486068587/4673212129402656/

Autor:

  • Marek Kołbuk, SCK

wprowadzający: Jan Litwiński
foto: Monika Bilska