Podwieczorek w Muzeum

Grafika przedstawia dłoń trzymającą białą filiżankę z herbatą na szarym tle

Zapraszamy na 40-ty już „Podwieczorek w Muzeum” i kolejny, który odbędzie się w „szarej godzinie”. Jak przystało na tę porę dnia zdominują go niesamowite opowieści. Zajrzymy do książki Bogdana Widery i rozczytamy się w jego opowiadaniach, żeby odtworzyć biografię stałego bywalca naszych spotkań. Każdy ma swój wizerunek „Starzyka” Bogdana, ale nie znamy Jego życia. Opowie o nim wydawca opowiadań „Prawdziwa Dwunastka” – Błażej Zych.

Zadamy też pytanie „Czy to prawda, że Siemianowice odegrały swoją rolę w historii Radia Katowice i Światowego Himalaizmu”. W tej części naszym gościem będzie Walek Nendza. Jak zawsze zagra dla nas Bohdan Wantuła, a gospodyni spotkania Beata Tomanek będzie czekać na gości z ciastem i kawą. Zapraszamy.

W czasie spotkania będzie można zakupić książkę Bogdana Widery „Prawdziwa Dwunastka”, która jest zbiorem kilkudziesięciu znakomitych opowiadań. Uważny czytelnik odnajdzie w nich wątki autobiograficzne.

Z tego względu, że spotykamy się w „szarej godzinie” proszę przygotować własne opowiastki. Mamy nagrody dla tych, którzy zdecydują się je opowiedzieć.

Cena biletu: 12 zł

Czas i miejsce: Muzeum Miejskie w Siemianowicach Śląskich, 24.11.21 godz. 18.00

Autor:

  • Beata Tomanek

wprowadzający: Jan Litwiński