Siemianowicka Seniorka nagrodzona w Śląskich Orłach Wolotariatu

Laureatka Pani Emilia z kwiatami
Pani Emilia z kwiatami

Miło nam poinformować o tym, że siemianowiczanka – Pani Emilia Bielak – została wyróżniona zdobywając I miejsce w kategorii: wolontariusz indywidualny w konkursie Śląskie Orły Wolontariatu. Pani Emilia ma 84 lata, od prawie 10 jest wolontariuszką Fundacji Park Śląski. Jedną z najcieplejszych, najsprawniejszych (codziennie z kijami i aplikacją w smartfonie pokonuje od kilku do 13 km). W czasie imprez prowadzi warsztaty dla dzieci: ruchowe, sadzenia roślin. W czasie biegów pracuje w depozycie. W czasie Kongresów Obywatel Senior prowadzi bardzo profesjonalną recepcję, informację. Prowadzi cotygodniowy klub brydżowy (czasem kilka razy w tygodniu). Na konferencjach promuje wolontariat.
Pani Emilia jest również bardzo aktywna w środowisku w którym mieszka, była inicjatorką i doprowadziła do wyremontowania i otwarcia świetlicy dla seniorów w jednym z bloków w Michałkowicach.

To nie pierwsza nagroda pani Emilii w 2019r. informowaliśmy o wyróżnieniu w ogólnopolskim konkursie „Opiekun Seniora 2018”.

Laureatka Pani Emilia z dyplomem
Pani Emilia z dyplomem

W tym samym konkursie Śląskie Orły Wolontariatu, w kategorii: wolontariusz organizacja pozarządowa – III miejsce zdobył Klub Młodego Wolontariusza Merit działający przy ZSTiO Meritum, o czym informowaliśmy w aktulnościach.
Zdjęcie Pani Emilli w maseczce pochodzi z rozdania wyróżnień na sesji Sejmiku Śląskiego, bez maseczki archiwalne.

Autor:

  • Elżbieta Nieszporek
    Pełnomocnik ds. Organizacji Pozarządowych

     

wprowadzający: Paweł Cwalina
foto: archiwum rodzinne Laureatki