Listopadowy Głos Miasta już jest!

Listopadowy numer Siemianowickiej Gazety Samorządowej Głos Miasta już trafia do rąk mieszkańców.

Szanowni Państwo, jest nam niezmiernie miło zaprosić Was do lektury listopadowego wydania „Głosu Miasta” – siemianowickiej gazety samorządowej. Tradycyjnie na pierwszych stronach informujemy Was o inwestycjach, które trwają lub które niebawem się rozpoczną. Na stronach 4-5 przeczytacie m.in. jaki jest zakres robót związanych z remontem ul. Chemicznej oraz kiedy zakończą się prace, kiedy rozpocznie się remont 22 lokali socjalnych. Kluczową informacją zapewne będzie to, które budynki zostały wytypowane. Tam również przeczytacie Państwo o tym, kiedy skończy się się termomodernizacja siemianowickich przedszkoli oraz o bardzo ciekawym projekcie ekologicznym, jakim jest powstająca właśnie Miejska Mapa Drzew.

Gorącym tematem dla wielu są nowe stawki opłat za śmieci. Na stronie 7 znajduje się artykuł zawierający szczegółowe informacje. Na tej samej stronie mogą także Państwo znaleźć tekst o tym, co zrobić i gdzie się udać, by móc zakupić węgiel na preferencyjnych warunkach.
Mijający miesiąc pod względem wydarzeń kulturalno-społecznych należał do naszych seniorów. O tym, jak wyglądały tegoroczne Siemianowickie Senioralia 2022 piszemy szczegółowo na stronie 8.

Zachęcamy Państwa do lektury strony 11, na której zamieściliśmy wywiad z Magdaleną Faracik-Nowak, naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta. Rozmowa z panią naczelnik wprowadza w temat Banku Danych o Mieście. To nowa platforma informacyjno-statystyczna, która będzie udostępniała wszystkim zainteresowanym szczegółowe, na bieżąco uaktualniane, dane dotyczące m.in. mieszkalnictwa, administracji czy ochrony środowiska.

Na strone 12 kolejna rozmowa, tym razem z Adamem Balonem, „Zasłużonym dla Siemianowic Śląskich”. To nauczyciel biologii w II LO im. J. Matejki, który od 30 lat jest spiritus movens niezwykle cenionego, nawet na formum krajowym, Koła Ekologicznego.

Jak w każdym „Głosie Miasta”, tak i w tym numerze nie brakuje tekstów o charakterze historyczno-społeczno-kulturalnym. Dość wspomnieć – i jednocześnie zaprosić do lektury – o jubileuszu Społecznego Ogniska Muzycznego na str. 14, o bogatym kalendarium 90-lecia Siemianowic Śląskich na str. 13 czy zaproszeniu na Bibliotecznego Mikołaja, który będzie miał pełne ręce roboty w Bibliotece Miejskiej przy al. Sportowców 3.
Życzymy miłej lektury!

Czytaj również tutaj

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Rafał Jakoktochce

    r_jakoktochce@um.siemianowice.pl

    (32) 7605320

foto: Szymon Duczek