Ależ to było lato!

Animacje dla dzieci na parkingu SCK - Bytków. Dzieci i animatorki bawią się kolorową chustą i piłeczkami
Animacje dla dzieci na parkingu SCK – Bytków

Tegoroczne wakacje przeszły już do historii. Siemianowickie Centrum Kultury zorganizowało tego lata szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych, wśród których każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego.

Szczególnie bogata była oferta skierowana do najmłodszych, którzy mogli brać udział w warsztatach plastycznych, wokalnych, tanecznych, koncertach dla dzieci, balu przebierańców, seansach filmów animowanych, grach logicznych i zabawach na industrialnym placu zabaw przy Parku Tradycji a także animacjach na parkingu za SCK – Bytków, na Rynku Miejskim i w amfiteatrze. Nie zabrakło także ulubionego przez dzieci Teatralnego Lata pod Chmurką oraz cieszących się dużym zainteresowaniem zajęć w języku angielskim, prowadzonych w Parku Tradycji przez wolontariuszy AIESEC.

Wśród wakacyjnych propozycji koncertowych znalazły się klimatyczne koncerty z cyklu Chill Time pod szybem Krystyn w Parku Tradycji, gdzie zaprezentowały się takie zespoły jak Coast Patrol, Tequila Sunrise, Tabula Rasa czy Piff Parre. Tradycyjnie wielkim zainteresowaniem cieszyły się sobotnie koncerty w amfiteatrze miejskim, podczas których wystąpili m. in. Alexander Martinez, Mirek Jędrowski z zespołem, Metrum Reni&Marco. Usłyszeliśmy także m. in. przeboje operetkowe i musicalowe oraz pieśni włoskie i neapolitańskie. Tłumy siemianowiczan uczestniczyły w koncertach z cyklu „Muzyka u Rheinbabenów” na tarasie SCK – Zameczek. Cykl przygotowany przez Juliusza Ursyna-Niemcewicza obejmował m. in. muzykę włoską, żydowską, wiedeńskie walce czy przeboje wielkiej gwiazdy kina Marleny Dietrich.

Od lat latem można się wybrać na wycieczki rodzinne w ciekawe miejsca z SCK – Jarzębina. W tym roku zorganizowaliśmy sześć wycieczek m in. do parku miniatur w Inwałdzie, wód termalnych w Szaflarach, do Ogrodów Kapias, Pszczyny czy Brennej.

Na deskach amfiteatru gościliśmy trzy duże koncerty. Dwukrotnie wystąpiła wschodząca gwiazda polskiej sceny muzycznej Kaśka Sochacka, zaś 15 sierpnia odbył się koncert telewizyjny Szlagier Top Festiwal czyli 800 finał Śląskich Szlagierów Szlagierowo.pl.

Ogółem latem Siemianowickie Centrum Kultury zorganizowało i współorganizowało 114 wydarzeń kulturalnych, w których wzięło udział ponad 13 tysięcy mieszkańców miasta i gości.

Dziękujemy wszystkim za liczny udział w organizowanych latem wydarzeniach. Dziękujemy Wydziałowi Kultury i Sportu Urzędu Miasta oraz wszystkim innym instytucjom, które współorganizowały z nami wakacyjne imprezy.

Sezon plenerowy zakończymy w najbliższą sobotę o godzinie 18.00 Piknikiem Country w amfiteatrze w siemianowickim Parku Miejskim.

Zapraszamy!

Autor:

  • Karolina Gera – Siemianowickie Centrum Kultury

wprowadzający: Jan Litwiński
foto: pracownicy Siemianowickiego Centrum Kultury