Zapraszamy szkoły i NGO-sy do udziału w programie „Ogrody deszczowe GZM”

Metropolia Górnośląsko-Zagłębiowska (GZM) 18 czerwca ogłosiła nabór do programu “Ogrody deszczowe GZM”. Ten innowacyjny projekt jest skierowany zarówno do szkół, przedszkoli, uczelni, jak i organizacji pozarządowych, które chcą mądrze i ekologicznie wykorzystywać wody opadowe. Oto, dlaczego warto dołączyć:

 1. Deklaracja uczestnictwa: Aby przystąpić do programu, wystarczy złożyć deklarację. Liczy się kolejność zgłoszeń, więc nie zwlekajcie! UWAGA: Termin przyjmowania deklaracji mija 2 lipca.
 2. Warsztaty teoretyczne: Zakwalifikowani uczestnicy wezmą udział w zajęciach na temat tworzenia i pielęgnacji ogrodów deszczowych. To doskonała okazja, aby zdobyć praktyczną wiedzę.
 3. Założenie ogrodu: Pod okiem eksperta będziecie mogli założyć ogród deszczowy na terenach, których jesteście właścicielem lub zarządcą. Tereny powinny być ogólnodostępne i mieć dostęp do wody opadowej z dachu.
 4. Koszt realizacji: Metropolia sfinansuje koszt warsztatów. Waszym obowiązkiem będzie opiekowanie się ogrodem przez minimum 3 lata.
 5. Ekologiczne korzyści: Ogród deszczowy to świetne rozwiązanie zarówno w trakcie suszy, jak i podczas obfitych ulew. Zbierane w nim wody opadowe mogą być użyte do podlewania zieleni, a nadmiar wody jest gromadzony, zmniejszając ryzyko podtopień i gnicia roślin.

Niech Wasza szkoła lub organizacja stanie się częścią tego ekologicznego ruchu!  Wszystkie niezbędne informacje wraz z regulaminem i wymaganymi załącznikami znajdziecie na oficjalnym portalu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, pod linkiem https://bip.metropoliagzm.pl/artykul/31846/132276/ogloszenie-o-naborze

Osobą do kontaktu w sprawie naboru jest pani Kamila Okoń, Kierownik Wydziału Niebiesko-Zielonej Infrastruktury i Gospodarki Obiegu Zamkniętego w Departamencie Infrastruktury i Środowiska GZM
tel. 508 836 337
e-mail: k.okon@metropoliagzm.pl

Zapraszamy do programu „Ogrody deszczowe GZM”.
Termin przyjmowania deklaracji uczestnictwa mija 2 lipca 2024.

Autor:

 • Biuro Prasowe

  Piotr Pindur

  p_pindur@um.siemianowice.pl

  (32) 7605306

wprowadzający: Piotr Pindur
foto: Piotr Pindur | Biuro Prasowe UM Siemianowice Śląskie