Przetargi nieruchomości – podsumowanie ubiegłego roku

W ubiegłym roku w naszym mieście odbyło się wiele przetargów na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych. Blisko 20 działek inwestycyjnych znalazło nowych właścicieli, zarówno wśród firm, jak i osób prywatnych. Dzięki sprzedaży gminnych terenów inwestycyjnych do budżetu miasta wpłynęło ponad 9 milionów złotych.

Sporym zainteresowaniem wśród osób prywatnych cieszyły się działki przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne zlokalizowane przy ulicy Rubinowej, Szafirowej oraz Turkusowej. Z kolei wśród firm największym powodzeniem cieszyły się działki położone przy ulicy Budowlanej, przeznaczone zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego pod zabudowę produkcyjną, magazynową lub składową. Nowych właścicieli znalazły również działki usługowe przy ul. Śląskiej oraz Śniadeckiego.

W minionym, 2020 roku popularnością cieszyły się również gminne lokale użytkowe. Przetargi odbywały się sukcesywnie co kilka miesięcy, a w ich wyniku nowych nabywców znalazły lokale położone min. przy ul. Walentego Fojkisa, Kasztanowej, Pszczelniczej, Powstańców oraz Śląskiej. Łącznie wynajętych zostało blisko 15 gminnych lokali użytkowych, które oferowane są w preferencyjnych cenach. W naszym mieście ceny netto za metr kwadratowy w gminnym lokalu użytkowym zaczynają się już od 3,30 zł. Wszystkie aktualne oferty inwestycyjne znaleźć można na stronie www.invest.siemianowice.pl.

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice