Rejs statkiem po Odrze

Widok z okna płynącego po Odrze statku wycieczkowego

W ubiegłą niedzielę rejs statkiem po Odrze zainaugurował sezon letnich wycieczek rodzinnych organizowanych przez SCK – Jarzębina. Autokar z uczestnikami wycieczki wyruszył o 8.00, by po około 2 godzinach dotrzeć do basenu stoczniowego w Kędzierzynie-Koźlu. Po zaokrętowaniu się na statku rozpoczął się rejs. Statek „Silesia” wypłynął na Odrę. Obecny na pokładzie armator opowiadał o historii statku, mijanych miejscach, a także o historii Kanału Gliwickiego, którym też płynęliśmy.
Odwiedziliśmy także basen jachtów motorowych, okrążyliśmy ostatnią bezludną wyspę na rzece, ale największą atrakcją była ogromna śluza na Kłodnicy! Po wpłynięciu do niej statek przez 15 minut został podniesiony przez wpływającą wodę o 10 metrów w górę. W drodze powrotnej proces śluzowania został powtórzony –tym razem w dół. Wszyscy zostali poczęstowani krupniokiem z grilla. Po zakończonym rejsie autokar przewiózł uczestników do miejscowości Czarnocin gdzie biesiadowaliśmy – było ciasto, kawa i kiełbasa z grilla.
W związku z dużym zainteresowaniem kolejnymi wycieczkami – kolejna do Brennej jest już sprzedana do ostatniego miejsca – prosimy o kontakt telefoniczny. Udzielimy wszelkich informacji na temat pozostałych.
SCK – Jarzębina, tel.: 32/228-48-46

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Ewa Roch-Wyrzykowska

    e_wyrzykowska@um.siemianowice.pl

    (32) 7605216

  • Krzysztof Bugdoł, SCK