Różnorodny weekend w Amfiteatrze

Zespół muzyczny na estradzie

Podczas minionego weekendu, od piątkowego wieczoru 23 lipca do niedzieli 25 lipca, za sprawą Siemianowickiego Centrum Kultury, dużo działo się w Amfiteatrze.
W piątek, „Muzyka zespołu Metallica symfonicznie” zachwyciła wszystkich, którzy postanowili posłuchać największych przebojów tego zespołu w symfonicznych aranżacjach. Zagrane utwory w towarzystwie orkiestry zyskały jeszcze większą moc i szlachetniejsze brzmienie.
Scream Inc, uchodzący za jeden z najlepszych coverbandów tego zespołu, nie zawiódł. Fantastyczne brzmienie rytmów klasyki rocka/metalu, siła muzyki, wspaniała atmosfera – zapewniły blisko dwie godziny dobrego widowiska przesyconego energią i świetnym graniem.
Sobotnie popołudnie upłynęło w rytmach rozrywkowych. Na scenie Amfiteatru zagrał pod dyrekcją Andrzeja Safadera Chorzowski Brass Band. Koncert zrealizowany był w ramach cyklu koncertów „Chorzowski Brass Band rajzuje i w każdym mieście koncertuje” dofinansowanym w II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. W wykonaniu orkiestry usłyszeliśmy m.in. muzykę filmową, przeboje polskiej muzyki rozrywkowej np. „Zacznij od Bacha” z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, czy wielki przebój musicalu Cats „Memory”. Orkiestrze towarzyszyli soliści Anna Jaskółka-Haśnik i Mateusz Milewski.
Niedziela należała do dzieci. „Teatralne Lato pod Chmurką” zaprosiło dzieci na „Przygodę na Sawannie”. Były wspólne zabawy, konkursy i animacje. Program Fabryki Kultury zakończył cykl bajkowych programów organizowanych przez Siemianowickie Centrum Kultury. W sierpniu zapraszamy na animacje. Miejsce i czas bez zmian – niedziela, godz. 17.00. Zapraszamy.

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Ewa Roch-Wyrzykowska

    e_wyrzykowska@um.siemianowice.pl

    (32) 7605216

  • Anna Jakubowska, SCK