Budynki na Fabrycznej 1 i Śmiłowskiego 12 będą docieplone

Kamienica na ul. Fabrycznej 1 przed remontem.

Rozpoczęły się pierwsze, w tym roku, termomodernizacje budynków wielorodzinnych należących do miasta Siemianowice Śląskie. Gruntowny remont prowadzony jest na kamienicach położonych przy ulicy Fabrycznej 1 i Śmiłowskiego 12. Działania termomodernizacyjne nie tylko poprawią ich wygląd, ale przede wszystkim zabezpieczą przed utratą ciepła, obniżą koszty ogrzewania oraz zmniejszą emisję zanieczyszczeń do atmosfery.
Zadanie realizowane jest w zakresie projektu pn. Poprawa efektywności energetycznej w budynkach będących własnością miasta Siemianowice Śląskie – etap 4, który zakłada m. in. wymianę stolarki drzwiowej wejściowej do budynku i częściowej wymiany stolarki okiennej, wykonanie izolacji pionowej ścian i izolacji pionowej ścian fundamentowych do wysokości cokołu, remont dachu wraz z wymianą obróbek blacharskich oraz rynien, wykonanie nowych parapetów i oświetlenia zewnętrznego budynków. Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na przełomie września i października 2021 roku. Koszt termomodernizacji wyniesie 750.802,49 zł.
Inwestycja zostanie dofinansowana ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Dagmara Brudek-Schulz

    d_schulz@um.siemianowice.pl

    (32) 7605310

foto: Wojciech Mateusiak