Ostatnia wycieczka w ramach „Akcji Lato 2021”

Letnie wycieczki dla dzieci organizowane przez Urząd Miasta Siemianowice Śląskie Wydział Kultury i Sportu oraz PTTK Koło „SWOBODNI” w Siemianowicach Śląskich od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Nie inaczej było w tym roku. Niestety dziś (środa 18.08.2021 r.) odbyła się ostatnia w czasie tych wakacji wycieczka w ramach „Akcji Lato 2021”. Tym razem wybraliśmy się do Podzamcza by zwiedzić ruiny zamku Ogrodzieniec oraz wziąć udział w „ Żywej lekcji historii” prowadzonej przez Wiedźmina. Wizytę na zamku rozpoczęliśmy jednak od zwiedzenia sali tortur w oczekiwaniu na lekcję. Niektórzy uczestnicy troszeczkę bali się zwiedzać tą część zamku ale ciekawość zwyciężyła. Po zwiedzeniu sali tortur dzieci doczekały się w końcu spotkania z Wiedźminem. Podczas lekcji dzieci mogły się zapoznać z rycerskim rzemiosłem oraz średniowiecznymi obyczajami. Był także mini turniej walk na miecze oraz pasowanie na rycerza.

Dużą atrakcją dla dzieci okazał się wystrzał z „grzmiącego kija”. Po spotkaniu z Wiedźminem udaliśmy się na dalsze zwiedzanie zamku a następnie przemieściliśmy się do niedalekiego Ogrodzieńca, żeby skorzystać z atrakcji oferowanych przez Kolejowy Park Rozrywki. Dopiero tutaj nastąpił koniec naszej wycieczki. W wycieczce wzięło udział 37 dzieci oraz 4 opiekunów. Tegoroczne wyjazdy był naprawdę bardzo atrakcyjne za co podziękowania należą się Wydziałowi Kultury i Sportu przy Urzędzie Miasta Siemianowice Śląskie. Dziękujemy także wszystkim opiekunom, dzięki którym wszystkie wycieczki udało się sprawnie przeprowadzić a mali uczestnicy mogli się czuć bezpieczni.

Dzieci w kolorowych czapeczkach idące pośród skałek

Pełna galeria dostępna na stronie : https://www.facebook.com/pttksiemianowice/photos/pcb.4148989785149204/4148975285150654

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Ewa Roch-Wyrzykowska

    e_wyrzykowska@um.siemianowice.pl

    (32) 7605216

  • Bogusław Mierzwa, Joanna Być