Pożegnalny koncert

Dyrygent i orkiestra

W dniu wczorajszym (29.08.) na tarasie SCK-Zameczek odbył się pożegnalny koncert z cyklu: „Muzyka u Rheinbabenów”. Przez dziewięć niedziel przenosiliśmy się w magiczny świat muzyki, nie tylko klasycznej, ale także rozrywkowej czy folkowej, a wszystko to za sprawą letnich koncertów i programu przygotowanego przez wyśmienitego gliwickiego tenora związanego z Operą Śląską – Juliusza Ursyna Niemcewicza.
Dziewięć wspaniałych koncertów przeniosło nas w różne strony świata. Podróżowaliśmy do Hiszpanii, Italii, Austrii, Rosji czy Węgier. Nie zabrakło też rodzimego folkloru. Na scenie podziwialiśmy takie gwiazdy jak: Swietłana Kaliniczenko, Joanna Kściuczyk-Jędrusik , Roksana Wardenga , Alexander Maceradi, Michał Kryworuczko, Zespół tańca flamenco Malandanza, Altra Volta String Quartet, Crystal String Quartet, Czortet Quartet, Zespół Regionalny „Koniaków” oraz Górnicza Orkiestra Dęta z Bytomia im. Józefa Słodczyka pod batutą Dariusza Kasperka, która zagrała wczorajszy, wspaniały finałowy koncert.
Podziękowania dla twórcy programu oraz wykonawców złożył przybyły na koncert Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie – Pan Rafał Piech.
Na wszystkich koncertach dopisała nie tylko pogoda, ale również wspaniała, wierna i liczna publiczność oraz humor.
Mamy nadzieję, że wrażenia z koncertów będą nam towarzyszyły przez jesienny i zimowy czas.

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Ewa Roch-Wyrzykowska

    e_wyrzykowska@um.siemianowice.pl

    (32) 7605216

  • Mirosław Domin, SCK