Inauguracja roku szkolnego 2021/2022 w Siemianowicach Śląskich

W środę, 1 września, w siemianowickich szkołach rozległ się pierwszy dzwonek i blisko 6400 uczniów rozpoczęło nowy rok szkolny.

W naszym mieście w szkołach podstawowych swoją edukację rozpoczyna w tym roku 626 dzieci, natomiast w szkołach ponadpodstawowych naukę zainauguruje 414 pierwszoklasistów, z czego 194 uczniów w liceach ogólnokształcących, 115 w technikach, a 105 w szkołach branżowych.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka nauka będzie się odbywać w trybie stacjonarnym. I chyba wszyscy bardzo chcieliby, aby nauka stacjonarna trwała nieprzerwanie do przyszłorocznych wakacji. Po prawie roku nauki zdalnej, bezpośredni kontakt z nauczycielem i możliwość przebywania w grupie rówieśniczej są dla uczniów bardzo ważne, bo wpływają na harmonijny rozwój intelektualny i społeczny. Dlatego też Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało w tym roku szkolnym programy wsparcia uczniów po długotrwałym okresie nauki zdalnej.

W szkołach wciąż będą obowiązywać obostrzenia, oparte na wytycznych sanitarnych Ministerstwa Zdrowia. Dyrektorzy placówek edukacyjnych mogą liczyć na środki dezynfekujące, maseczki i inne środki ochrony osobistej. Prowadzona jest też akcja informacyjna dotycząca szczepień w szkołach. Dużo zależy również od tego, czy w czasie epidemii w placówkach oświatowych przestrzegane będą środki ostrożności i zasady bezpiecznego funkcjonowania, zarówno przez pracowników, jak i samych uczniów.

Pozostaje więc życzyć wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom zdrowego, spokojnego i bezpiecznego nowego roku szkolnego 2021/2022.

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Ewa Roch-Wyrzykowska

    e_wyrzykowska@um.siemianowice.pl

    (32) 7605216

  • Piotr Pindur