Siemianowice Śląskie kończą JBL Triathlon Sieraków z trzema złotymi medalam

Przez cały weekend nad jeziorem Jaroszewskim triathloniści mierzyli się w kultowych zawodach cyklu CIECH Tri Tour. Pobijali życiówki i rekordy trasy, a emocje na mecie rozpalały kibiców. Reprezentanci Siemianowic przywiozą do domu trzy złote medale.

O sportowcach trenujących triathlon mówi się, że to ludzie z żelaza. W każdym starcie pokonują kilkadziesiąt kilometrów biegnąc, jadąc na rowerze i płynąc. Tegoroczne zawody były dodatkowo wymagające – zawodnicy stanęli na starcie pierwszy raz po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19.

Podczas tegorocznej edycji rywalizacja odbyła się na trzech dystansach indywidualnych (112,99 km, 56,5 km oraz 28,25 km) oraz na jednym dystansie drużynowym (56,5 km). Temperatura wody w jeziorze Jaroszewskim sięgnęła 19 C, czyli dokładnie tyle, ile wynosiła tego dnia temperatura powietrza. Warunki do startu były wyjątkowo dobre. Słoneczna pogoda przyciągnęła też wielu kibiców, którzy dodatkowo podgrzewali atmosferę.

Weekend zakończył się dla reprezentantów Siemianowic wielkim sukcesem, bo zdobyli oni aż trzy złote medale. W sobotę, 04.09.2021 r., Michał Lisieński wywalczył złoty medal na 1/8 dystansu w kategorii mężczyzn 30-34 lata. Tego samego dnia na najdłuższej trasie, czyli 1/2 dystansu, medal w kategorii mężczyzn 45-49 lat wywalczył Michał Gruszka. Dzień później Michał Lisieński ponownie przystąpił do wyścigu, tym razem na 1/4 dystansu, ponownie kończąc na najwyższym stopniu podium.

Kolejne triathlonowe zmierzenia już za dwa tygodnie na poznańskiej Malcie. Wówczas starty będą miały status Mistrzostw Polski i zgromadzą najlepszych zawodników z całego kraju.

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Ewa Roch-Wyrzykowska

    e_wyrzykowska@um.siemianowice.pl

    (32) 7605216

  • Maria Korcz

foto: Materiały organizatora