Jadłodzielnia – już otwarta

Pierwsza siemianowicka Jadłodzielnia – lodówka społeczna, została otwarta wczoraj o godz. 17.00. Przecięcie wstęgi a właściwie trzech ( po jednej na każdy nasz miejski kolor) nastąpiło przy udziale zastępcy prezydenta Marty Suchanek – Bijak, prezes Fundacji Piastun Wyrównywanie Szans – Sandry Przednówek Zając oraz przedstawicielki sponsora firmy – SII Powers Volunteers. Współpraca Fundacji Piastun i SII Powers Volunteers dotyczy uruchomienia kilku lodówek społecznych w śląskich miastach. Budowane i obsługiwane są przez wolontariuszy fundacji.

Zasady działania w szczegółach opisane są w regulaminie dostępnym na stronach www.fundacjapiastun.pl oraz na drzwiach jadłodzielni.

W myśl zasady „Nie marnuj – podziel się”, każdy może przyjść i zostawić w szafce lub lodówce jedzenie. Ważne żeby było w takim stanie i takie, którym sami chcielibyśmy się poczęstować oraz aby termin przydatności był widoczny. 

W trakcie oficjalnego otwarcia – lodówka i szafka zostały napełnione pierwszymi produktami. Można już się dzielić tzn. zostawić jedzenie i zabrać jedzenie. Jadłodzielnia działa 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.

Informacja o otwarciu zainteresowała media, wiadomości pojawiły się w radio Eska oraz Aktualnościach TVP Katowice

Autor:

  • E. Nieszporek,

wprowadzający: Paweł Cwalina