Inwestycyjna Strefa 333 ma nowego właściciela

Wizualizacja nowej fabryki Phillips Medisize, która powstanie w Siemianowicach Śląskich.

Amerykański producent sprzętu medycznego stworzy miejsca pracy w Siemianowicach Śląskich

115,5 miliona złotych zainwestuje w Siemianowicach Śląskich Phillips-Medisize Poland. To ciesząca się zaufaniem od niemal 60 lat amerykańska firma, która jest światowym liderem w dziedzinie projektowania, opracowywania i produkcji dla branż: farmaceutycznej, diagnostycznej, medycznej, konsumenckiej, motoryzacyjnej oraz obronnej.

– 30 grudnia 2021 r. podpisaliśmy umowę na sprzedaż działki pod tę inwestycję – mówi Mariusz Sobeczko, Zastępca Naczelnika Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta (UM) w Siemianowicach Śląskich. – Jej rozpoczęcie planowane jest w pierwszej połowie bieżącego roku – dodaje.

Ten nowoczesny zakład będzie działał na nowych, siemianowickich terenach inwestycyjnych, a inwestycja w Siemianowicach Śląskich, to kolejne przedsięwzięcie, które otrzymało dokument tj.-Decyzję o wsparciu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ( KSSE), w ramach Polskiej Strefy Inwestycyjnej (PSI). Przypomnijmy, w maju ubiegłego roku zostało podpisane porozumienie pomiędzy Urzędem Miasta w Siemianowicach Śląskich a KSSE. W efekcie, obok działającego już, przy ul. Rozwojowej, Śląskiego Parku Biznesu, powstał obszar dedykowany przedsięwzięciom inwestycyjnym, nazwany Strefą 333.

– Cieszę się, że Strefa 333 okazała się sukcesem – mówi Rafał Piech, Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie. – Dzięki kolejnej inwestycji w naszym mieście pojawi się innowacyjna firma, która nie tylko zaoferuje mieszkańcom nowoczesne miejsca pracy, ale również której obecność zasili miejski budżet – dodaje.

– Planowane zakończenie inwestycji, to koniec roku 2026 – informuje dr Janusz Michałek, Prezes Zarządu KSSE S.A. – W początkowej fazie działalności Phillips Medisize, zatrudnienie może znaleźć tam co najmniej osiemdziesiąt osób. W późniejszym czasie będzie ono sukcesywnie zwiększane – dodaje prezes Katowickiej SSE.

Jak deklaruje inwestor, rozpoczęcie działalności planowane jest już w przyszłym roku.

– W 2023 roku chcemy wystartować z produkcją – mówi Tomasz Kania, Dyrektor Zakładu Phillips Medisize Sp. z o.o. – Lokalizacja w samym centrum Śląska pozwoli nam zainteresować pracą w naszym zakładzie specjalistów z całej aglomeracji. Cieszymy się również, że na mapie Śląska pojawi się zakład z branży wyrobów medycznych, do tej pory nieobecnej w dużej skali w tej części Polski. Czeka nas bardzo interesujący rok, start pierwszych linii produkcyjnych jest planowany w 2023 roku – dodaje.

Równolegle z pracami nowego inwestora, miasto dołoży starań, by do minimum ograniczyć ewentualne problemy logistyczne czy terminowe.

– 10 stycznia rozpoczęliśmy prace związane z budową łącznika drogowego od ulicy Bytomskiej wraz z chodnikiem i oświetleniem, o długości 550 m – mówi Adam Peterek, Naczelnik Wydziału Infrastruktury Drogowej. – Planujemy oddać ją do użytku już do końca czerwca – dodaje. Niemal równolegle będzie realizowana inwestycja związana z kanalizacją sanitarną, wodociągową oraz odprowadzeniem wód deszczowych, którą nadzoruje Wydział Inwestycji siemianowickiego magistratu.

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Rafał Jakoktochce

    r_jakoktochce@um.siemianowice.pl

    (32) 7605320

foto: Archiwum KSSE