Co robią “architekci ze Śniadeka”

Uczeń wykonujący rysunek na desce kreślarskiej
W trakcie kolejnych warsztatów…

#AkcjaSuperEdukacjaAkademickie wykłady połączone z ćwiczeniami rysunku oraz eksploracją terenu (muzea, wystawy), nauka w specjalistycznych laboratoriach, to nie wyjątkowe doświadczenia, a codzienność naszych licealistów uczęszczających do klas o profilu architektoniczno-urbanistycznym. Uczniowie pod kierunkiem wykładowców Politechniki Krakowskiej, poznają historyczne inspiracje współczesnej architektury, zagadnienia dotyczące urbanistyki i historycznego rozwoju miast, realizują program zajęć z historii sztuki oraz rozwijają talent artystyczny na lekcjach rysunku.

Pod kierunkiem naukowców, specjalistów oraz nauczycieli odbyły się warsztaty w ramach projektu „ZBUDUJ SOBIE MIASTO” oraz Programu „KSZTAŁTOWANIE PRZESTRZENI”. Projekty są wieloetapowe i złożone. Wymagają od uczniów pomysłowości i kreatywności, a celem jest zaprojektowanie miejsca na Ziemi, w którym chcieliby usytuować swoje miasto.

Grupy architektoniczno-urbanistyczne geometrii przestrzennej i projektowania uczą się w „Akademii Młodych Architektów” realizowanej przez Fundację Inna Przestrzeń. Uczniowie, z wielkim zaangażowaniem, uczestniczą też w projekcie grantowym „SIEMIANOWICE PIĘKNE, BO ŚLĄSKIE”. Efekty tych działań w postaci prac fotograficznych i plastycznych będzie można oglądać na wystawie w Muzeum Miejskim, podczas obchodów 90-lecia Miasta Siemianowice Śląskie.

Swoją wiedzę uczniowie sprawdzają i wykorzystują w ogólnopolskim konkursie „KSZTAŁTOWANIE PRZESTRZENI” oraz powiatowym konkursie „Smart city”.

Tradycją szkolną jest również udział uczniów w „Industriadzie” – Święcie Szlaku Zabytków Techniki, podczas którego swoją wiedzą i umiejętnościami dzielą się z mieszkańcami naszego miasta przygotowując co roku kreatywne warsztaty naukowe.

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Ewa Roch-Wyrzykowska

    e_wyrzykowska@um.siemianowice.pl

    (32) 7605216

  • Ewa Habrajska (I LO)