Bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców i organizacji pozarządowych

Miasto Siemianowice Śląskie oraz Fundacja Kreatywny Śląsk serdecznie zapraszają na:

Warsztaty: Smart rozwiązania z zakresu zarządzania projektami, partnerstw międzysektorowych i pozyskiwania finansowania zewnętrznego, m.in. o finansowaniu w nowej perspektywie

realizowane w ramach projektu „Zintegrowany, partnerski system monitoringu i informacji o mieście jako narzędzie wsparcia rozwoju społeczno-gospodarczego Siemianowic Śląskich”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz Miasta Siemianowice Śląskie

Opis warsztatów:

Jedyną stałą rzeczą jest zmiana. Aby sprostać wymaganiom, jakie stawia nam otoczenie, w którym żyjemy i działamy, konieczne jest poszukiwanie możliwości dostosowania się lub współtworzenia zmiany. Wiele z zadań spoczywających na samorządzie lokalnym może być zrealizowanych lepiej i efektywniej, jeżeli zaangażujemy do nich partnerów oraz społeczność lokalną. Spotkajmy się i porozmawiajmy zatem o tym, jakimi narzędziami dysponują instytucje oraz organizacje działające w naszym mieście, z jakich źródeł finansowania mogą skorzystać oraz w jaki sposób dobrać partnerów do współpracy, aby te działania, które podejmujemy, odpowiadały oczekiwaniom ich odbiorców i zostały zrealizowane sprawnie i skutecznie. Dla uczestników szkolenia przewidziany jest też catering.

Termin warsztatów:

Warsztaty organizowane są w dn. 27 września 2022 w Michałkowickim Zameczku (ul. Oświęcimska 1, Siemianowice Śląskie) w dwóch turach, w godzinach: 9.00 – 13.00 oraz 13.30 – 17.30.

Program spotkania:

  1. Partnerstwo międzysektorowe w realizacji projektów. Analiza interesariuszy i ocena możliwości współpracy.
  2. Budowanie zaangażowania społeczności lokalnej
  3. Finansowanie projektów – możliwości uzyskania wsparcia w ramach Umowy Partnerstwa 2021-2027 (Fundusze Europejskie), środków wsparcia NGO oraz instytucji otoczenia biznesu działających w regionie (Fundusz Górnośląski S.A., agencje rozwoju lokalnego).
  4. Instytucjonalne wsparcie działalności organizacji pozarządowych oraz przedsiębiorstw – najlepsze praktyki
  5. Analiza otoczenia projektu z wykorzystaniem banku danych Smart City oraz regionalnych i metropolitalnych baz danych otwartych.
  6. Narzędzia internetowe wspomagające zarządzanie projektami.

Prowadzący:

Tomasz Szulc – adiunkt w Katedrze Logistyki Politechniki Śląskiej. Ekspert w zakresie rozwoju lokalnego, rewitalizacji oraz inteligentnej mobilności miejskiej. Stały współpracownik PKM Gliwice, PKM Tychy, ZKM Zawiercie, Parku Naukowo-Technologicznego „Technopark Gliwice” sp. z o.o. oraz Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Menedżer projektów finansowanych ze środków UE, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Absolwent Politechniki Śląskiej oraz National-Louis University. Entuzjasta śląskości, od pokoleń z Michałkowic.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o wypełnienie karty zgłoszeniowej i przesłanie na adres: kontakt@kreatywnyslask.pl do dnia 23 września 2022 r. Liczba miejsc ograniczona.

Autor:

  • Magdalena Faracik-Nowak (Wydział Rozwoju Miasta)

wprowadzający: Rafał Jakoktochce