Prezydent uhonorował firmy Nagrodą Gospodarczą

We wtorek 14 marca br. w Willi Fitznera odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród Gospodarczych Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie.

W tegorocznej edycji nagrodzonych zostało sześć firm, które swoją działalnością wnoszą znaczący wkład w rozwój Siemianowic Śląskich oraz przyczyniają się do wzrostu lokalnego rynku i promocji miasta poza jego granicami. Prezydent Miasta Rafał Piech uhonorował Nagrodą Gospodarczą następujące firmy:

MERAENG Sp. z o.o. Sp. k.

firma nagrodzona za innowacyjność, produkuje i stosuje w swoich realizacjach fundamenty stalowe. Jest nowoczesnym biurem projektowym zajmującym się kompleksową obsługą procesów budowlanych od projektu do wykonawstwa. Usługi oraz produkty MERAENG z powodzeniem wykorzystywane są na rynku skandynawskim, francuskim czy niemieckim.

Arsanit Sp. z o.o.

firma została nagrodzona za całokształt swojej działalności, wyróżniająca się nowoczesną chemią budowlaną i systemami ociepleń. W trakcie swojej 20 letniej działalności otrzymała wiele nagród i wyróżnień, w 2020 roku została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu i otrzymała aż 5 nagród: Gepardy Biznesu, Brylanty Polskiej Gospodarki, Efektywna Firma, Mocna Firma Zaufania, Wielki Modernizator. W 2021 roku otrzymała wyróżnienie Forum Firm Rodzinnych. Firma Arsanit kładzie duży nacisk na stałą modernizację infrastruktury i rozwoju sieci dystrybucyjnej na nowych obszarach.

Hubertus Design Sp. z o.o.

firma związana z branżą meblarską, otrzymała nagrodę za wysoką jakość produkowanych wyrobów, które prezentuje na międzynarodowych targach i wystawach tym samym promując Miasto Siemianowice Śląskie poza jego granicami. Laureat wielu prestiżowych nagród m.in.: „DOBRY WZÓR 2006”, MEBLE PLUS – Produkt 2009, III miejsce w kategorii „KUSZĄCY MODEL”.

AMS Metal Sp. z o.o.

firma stawiająca na recykling złomu tworząc bardziej przyjazne dla środowiska produkty, została nagrodzona za rozwój zielonej technologii. W czasie pandemii covid-19, firma aktywnie włączyła się w działania Fundacji „Piastun” oraz wsparła finansowo ratowników medycznych z Siemianowic Śląskich. W ciągu 25 lat działalności, przedsiębiorstwo to stało się dostawcą produktów do największych światowych hut, jest obecne również na takich rynkach
jak afrykański czy australijski.

Eco-Team Gospodarka Odpadami Sp. z o.o.

profesjonalna firma, nagrodzona za działalność na rzecz poprawy środowiska naturalnego, działająca na rynku odpadów. Firma społecznie zaangażowana kilkakrotnie przekazała do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich paczki dla najbardziej potrzebujących osób z naszego Miasta. W ostatnim czasie szczególnie wyróżniła się poprzez udostępnienie magazynu na zbiórkę żywności i rzeczy dla poszkodowanych w wyniku wybuchu wojny na Ukrainie.

P.P.H.U. Dalpol Palion Tomasz

firma nagrodzona za pionierstwo w budowie jachtów na terenie naszego miasta. Zajmująca się czarterem jachtów na Mazurach oraz współpracuje z firmami z państw Unii Europejskiej. Ich jachty należą do jednych z najlepszych, o czym świadczą liczne zebrane nagrody i wyróżnienia m.in. w czasie targów „Boatshow” w Łodzi, gdzie dwukrotnie wyróżniono jacht „Phobos 24”.

Oprócz wręczenia nagród, podczas wtorkowej gali, miało miejsce drugie w tym roku posiedzenie Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Siemianowice Śląskie.

Dziękujemy wszystkim laureatom przybyłym na uroczystość wręczenia Nagród Gospodarczych życząc im dalszych sukcesów.

Autor:

  • Ewa Grabolus | Biuro Obsługi Inwestora

wprowadzający: Ewa Roch-Wyrzykowska
foto: Wojciech Mateusiak | Biuro Prasowe UM Siemianowice Śląskie