Inspirujące Spotkanie Przedsiębiorców i Coacha z Młodzieżą

W piątek, 27 października 2023 roku, w ramach konkursu „Firma na Start” miało miejsce inspirujące spotkanie na Dużej Sali Posiedzeń w Urzędzie Miasta Siemianowice Śląskie, które łączyło w sobie elementy coachingu, młodzieżowej inicjatywy biznesowej oraz interakcji z doświadczonymi przedsiębiorcami. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Biuro Obsługi Inwestora, mając na celu wsparcie młodzieży biorącej udział w konkursie „Firma na Start,” co stanowiło znaczący krok w kierunku wspierania młodych osób w rozwijaniu swoich pomysłów i umiejętności przedsiębiorczych.

Konkurs „Firma na Start” to inicjatywa skierowana do młodzieży, która pragnie rozwijać swoje umiejętności przedsiębiorcze i przekształcić swoje pomysły w działalność gospodarczą. Głównym zadaniem uczestników jest przygotowanie biznesplanu dotyczącego własnego projektu w naszym mieście. To doskonała okazja, aby wykazać się kreatywnością, pomysłowością i umiejętnościami analitycznymi.

Spotkanie rozpoczęło się serdecznym przywitaniem uczestników przez Drugiego Zastępcę Prezydenta Miasta, Panią Beatę Gałecką. Pani Gałecka wyraziła swoje wsparcie dla młodzieży, zachęcając ich do tworzenia własnych biznesów. Jej słowa stanowiły inspirację dla uczestników i ukierunkowały ich na poszukiwanie kreatywnych sposobów rozwijania swojej przedsiębiorczości.

Kolejnym ważnym elementem spotkania była część coachingowa, którą prowadził Pan Maciej Kozubik, ekspert z firmy Grupa Kozubik i Partnerzy. Podczas tego etapu uczniowie mieli okazję ćwiczyć elementy autoprezentacji oraz zdobywać umiejętności wystąpień publicznych. Ta część spotkania miała na celu pomóc młodzieży w rozwijaniu nie tylko umiejętności zawodowych, ale także pewności siebie, która jest kluczowa w świecie biznesu.

Po części coachingowej, uczniowie mieli okazję spotkać się z doświadczonymi przedsiębiorcami, którzy podzielili się swoimi historiami sukcesu i wyzwaniami, z jakimi się spotkali. Michał Janos z firmy MMJ PHU Janos M., Damian Łączyński z Firmy sprzątającej BDW oraz Łukasz Bandała z firmy Revolve Healthcare stanowili inspirujący przykład dla młodych ludzi. Dzięki tym rozmowom, uczniowie mogli porozmawiać z przedsiębiorcami o swoich pomysłach na biznes, otrzymać cenne rady i budować wartościowe kontakty w świecie biznesu.

Na zakończenie spotkania kierownik Biura Obsługi Inwestora, Jakub Nowak, podziękował wszystkim uczestnikom za ich obecność i aktywny udział w wydarzeniu. Zachęcił młodzież do kontynuowania rozwoju swoich pomysłów na biznes i życzył im sukcesu na tej drodze.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę przedsiębiorców oraz coacha, którzy wzięli udział w tym inspirującym wydarzeniu. Michał Janos, Damian Łączyński, Łukasz Bandała i Maciej Kozubik okazali się prawdziwymi mentorami i wzorcami dla młodych przedsiębiorców, wspierając ich w dążeniu do osiągnięcia sukcesu.

wprowadzający: Mikołaj Polowy | Biuro Obsługi Inwestora UM Siemianowice Śląskie
foto: Piotr Pindur | Biuro Prasowe UM Siemianowice Śląskie