O zdrowiu i o biznesie, czyli kolejne spotkanie kobiet przedsiębiorczych w Siemianowicach Śląskich

Spotkanie z cyklu „Kobiety Przedsiębiorcze”, które odbyło się w SCK Willa Fitznera.
Spotkanie z cyklu „Kobiety Przedsiębiorcze”, które odbyło się w SCK Willa Fitznera.

22 marca br., w przytulnych wnętrzach SCK Willa Fitznera, spotkały się przedstawicielki siemianowickiego (i nie tylko) biznesu. Było to kolejne w ogóle, a pierwsze w tym roku, spotkanie tzw. „networkingowe”, dedykowane Kobietom Przedsiębiorczym.

Spotkania w ramach cyklu „Kobiety Przedsiębiorcze” siemianowicki urząd miasta organizuje od ubiegłego roku. Mają one na celu stworzenie przestrzeni, w której przedstawicielki płci pięknej, sprawnie poruszające się w różnych obszarach biznesu, będą mogły nawiązać inspirujące relacje z innymi przedsiębiorczyniami.

Kameralna atmosfera, pyszna kawa oraz subtelne jazzowe dźwięki, doskonale wpisały się w formułę dzisiejszego spotkania, które otwarła Agnieszka Gładysz, Pierwsza Zastępca Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie.

– Szanowne Panie, ponieważ na naszym ostatnim spotkaniu sugerowałyście, aby każde spotkanie dotyczyło innego tematu, proponuję, abyśmy dzisiaj porozmawiały o zdrowiu – rozpoczęła Agnieszka Gładysz.

I tak też się stało, bowiem po krótkich autoprezentacjach uczestniczek, głos zabrała dr Katarzyna Tyl, ekspertka z zakresu dietetyki, psychodietetyki, wykładowca akademicki. W ciągu kilkuminutowego wykładu „Zdrowa Ja”, panie dowiedziały się, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna i przyswojenie odpowiednich nawyków.

Po tzw. części oficjalnej przyszedł czas na typowy, towarzysko-biznesowy „networking”, czyli coś, co jest motywem przewodnim tego typu spotkań. A owo „sieciowanie” kontaktów było z pewnością owocne, bowiem wśród trzydziestu jeden uczestniczek nie brakowało przedstawicielek różnych branż, związanych m.in. z: obrotem nieruchomościami, budownictwem, prawem, zdrowiem, projektowaniem wnętrz, transportem, bezpieczeństwem i higieną pracy, logistyką i organizacją pracy, cyberbezpieczeństwem, hotelarstwem, kosmetyką czy też… śmiechoterapią.

– Bardzo mi się podoba ta inicjatywa. Jestem już zaproszona na kolejne spotkanie, na które czekam z niecierpliwością. W trakcie takich rozmów pojawiają się nowe pomysły, nowe projekty. Wzajemnie poszerzamy horyzonty. Moim celem jest wzbogacanie życia kobiet, które każdego dnia mogą wyglądać wyjątkowo – mówi Renata Jakubek, reprezentująca branżę kosmetyczną.

Dla Agnieszki Góras, przedstawicielki firmy związanej z ochroną środowiska, istotne jest poznawanie wartościowych ludzi, bowiem w przyszłości może to się przełożyć na rozwój nowych biznesowych relacji.

– Brałam udział w każdym spotkaniu Kobiet Przedsiębiorczych – mówiła Agnieszka Góras – mój odbiór tego typu przedsięwzięć jest zawsze bardzo pozytywny – dodała.

– Ostatnim razem nie mogłam tutaj przyjechać, ale postanowiłam, że dzisiaj na pewno się pojawię. Udało się i jestem bardzo z tego zadowolona. Również uważam, że tego typu spotkania są bardzo istotne, nie tylko z biznesowego punktu widzenia, ale także czysto ludzkiego. Te wspólnie spędzone dwie, trzy godziny mogą być inspiracją do czegoś nowego, wartościowego. Nie tylko pod kątem działalności zawodowej, jaką się prowadzi – mówiła Aleksandra Delijewska, ekspertka od szeroko pojętego bezpieczeństwa i higieny pracy.

W dzisiejszym spotkaniu udział wzięły również: Beata Gałecka, Drugi Zastępca Prezydenta Miasta, Katarzyna Chrapek-Rogowska, Skarbnik Miasta oraz Marta Nowacka, Prezes Zarządu Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich Sp. z o.o.

O kolejnych wydarzeniach tego typu będziemy informowali na stronie internetowej urzędu miasta, profilu facebookowym, a także na łamach Głosu Miasta, siemianowickiej gazety samorządowej.

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Rafał Jakoktochce

    r_jakoktochce@um.siemianowice.pl

    (32) 7605320

foto: Wojciech Mateusiak