Zespół Szkół Cogito – jedyna wyróżniona szkoła!

Uczniowie ZS COGITO podczas uroczystej gali organizowanej przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małą i Średnią Przedsiębiorczość w Katowicach.
Uczniowie ZS COGITO podczas uroczystej gali organizowanej przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małą i Średnią Przedsiębiorczość w Katowicach.

Historia współpracy z Zespołu Szkół COGITO z Izbą Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach trwa już 10 lat. W tym okresie podjęliśmy szereg działań jako szkoły partnerskiej Izby Rzemieślniczej. Szczególnym wydarzeniem co roku jest uroczysta Gala, która odbywa się w ostatnich latach w sali NOSPR w Katowicach. W tym roku  dyrektor Damian Królikowski odebrał na swoje ręce gratulacje z okazji 90-lecia Zespołu Szkół Cogito wzajemnej współpracy.

Tegoroczny niesamowity jubileusz świadczy o bogatej historii, tradycji i sukcesach szkoły. Ze strony Prezesa Profesora Jana Klimka i Dyrektora Grzegorza Mikety popłynęły słowa podziękowań, gratulacji, życzeń i refleksji nad osiągnięciami przeszłości oraz inspiracji do jeszcze większych osiągnięć w przyszłości, sukcesów oraz wielu niezapomnianych chwil w trakcie kolejnych lat nauki i działalności.

Dla uczniów Zespołu Szkół Cogito w Katowicach 24 marca 2024 r. był dniem wyjątkowym. Mieli oni niepowtarzalną okazję uczestniczyć w obsłudze uroczystej gali w roli kelnerów, a ich zadaniem było zapewnić profesjonalną i elegancką obsługę gościom zgromadzonym na tej prestiżowej imprezie.

Dla większości z nich była to pierwsza taka okazja, dlatego też atmosfera wśród uczniów była niesamowicie podekscytowana, lecz również pełna skupienia. Kiedy goście zaczęli przybywać do lobby , uczniowie stanęli na wysokości zadania.

Z elegancją i profesjonalizmem rozpoczęli serwowanie napojów oraz przekąsek. Ich uśmiechy i uprzejme podejście sprawiały, że atmosfera podczas gali była bardzo przyjemna i pełna wdzięku.

Niektórzy z gości zwracali uwagę na to, jak świetnie radzą sobie młodzi ludzie, którzy dopiero uczą się rzemiosła kelnerskiego. Ich skrupulatność i staranność w wykonywaniu obowiązków były godne pochwały.

Nasi uczniowie są podbudowani , że mogli wziąć udział w tak prestiżowym wydarzeniu i przyczynić się do jego sukcesu. Dla wielu z nich był to inspirujący moment, który zmotywował ich do dalszego rozwoju w dziedzinie obsługi kelnerskiej.

W tym miejscu kierujemy serdecznie podziękowania do młodzieży za niezwykle profesjonalną obsługę podczas uroczystej gali Izby Rzemieślniczej. Wasza praca  i zaangażowanie, dbałość o szczegóły oraz wysoki poziom serwisu sprawiły, że wydarzenie było niezapomniane i doskonale zorganizowane.

Dziękujemy za Waszą kreatywność i elastyczność w dostosowywaniu się do naszych potrzeb oraz za profesjonalizm, który towarzyszył każdemu aspektowi naszej współpracy.

Jako nauczyciele, wychowawcy i mieszkańcy Siemianowic Śląskich jesteśmy dumni, że mamy tak wyjątkową młodzież w naszym mieście.

Autor:

  • Damian Królikowski, Dyrektor ZS COGITO
wprowadzający: Rafał Jakoktochce
foto: archiwum ZS COGITO