Akademia Przedsiębiorczości: Kształtowanie Przyszłych Liderów Biznesu

W obliczu szybko zmieniającego się świata biznesu, inicjatywy edukacyjne ukierunkowane na rozwijanie umiejętności przedsiębiorczych stają się niezwykle istotne. Jedną z takich inicjatyw jest Akademia Przedsiębiorczości, która skupia się na formowaniu przyszłych liderów biznesowych już od najmłodszych lat. Projekt ten nie tylko wprowadza młodzież w realia świata biznesu, ale również dostarcza inspiracji i pomaga w wyborze przyszłej ścieżki zawodowej.

W ramach Akademii Przedsiębiorczości odbyła się niezwykła podróż po świecie służb mundurowych. Młodzież szkolna miała okazję odwiedzić Komendę Miejską Policji oraz Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Siemianowicach Śląskich. Funkcjonariusze zaprezentowali młodzieży różnorodne aspekty ich codziennej służby, ukazując zarówno trudy, jak i radości związane z wykonywanym zawodem.

Policjanci, których motto brzmi „Pomagamy i chronimy”, przedstawili młodzieży swoją pracę na akwenach, stokach oraz ulicach miasta. Opowiedzieli o wymaganiach stawianych kandydatom do służby policji oraz o wyzwaniach, z jakimi muszą się zmagać, nosząc mundur. Dla uczniów było to nie tylko spotkanie z rzeczywistością, ale także okazja do zadawania pytań, które dotychczas pozostawały dla nich tajemnicą.

Natomiast w Komendzie Straży Pożarnej uczniowie mieli możliwość przyjrzenia się pracy strażaków na co dzień. Oprócz zapoznania z technikami gaszenia pożarów, młodzież dowiedziała się, że rola strażaka to nie tylko akcje ratunkowe, lecz także szerokie spektrum działań związanych z bezpieczeństwem publicznym.

Niezapomnianym przeżyciem dla młodzieży było uczestnictwo w prezentacji wyposażenia strażackiego. Możliwość obejrzenia, dotknięcia oraz nawet podniesienia ciężkich narzędzi pracy pozostawiła niezatarte wrażenie na uczestnikach. Dodatkowo, wyjazd strażaków na akcję były widowiskiem, które na długo pozostanie w pamięci młodych uczestników.

Podsumowując, Akademia Przedsiębiorczości stanowiła nie tylko świetną okazję do poznania realiów pracy w służbach mundurowych, ale także skłoniła młodzież do refleksji nad trudnością i odpowiedzialnością tych zawodów. Dzięki takiemu doświadczeniu, młodzi ludzie zyskali nowe spojrzenie na pracę Policjantów i Strażaków, doceniając ich codzienne poświęcenie dla dobra społeczeństwa.

wprowadzający: Mikołaj Polowy | Biuro Obsługi inwestora UM Siemianowice Śląskie
foto: Mikołaj Polowy | Biuro Obsługi inwestora UM Siemianowice Śląskie