Miasto dla mieszkańców

Mieszkańcy Siemianowic Śląskich, jak i wszyscy goście odwiedzający to miasto, mogą być beneficjentami tego, co udało się zmienić przez lata transformacji.

Z niegdysiejszego miasta węgla i stali, wysiłkiem kolejnych włodarzy udało się stworzyć nowoczesny gród, w pełni odpowiadający na potrzeby swoich mieszkańców. Dobre warunki dla biznesu, który dzięki temu tworzy nowe miejsca pracy – to tylko jedna strona medalu. Uzupełnia ją doskonała lokalizacja miasta i bardzo dobre skomunikowanie.

Place zabaw
Infrastruktura rekreacyjna
Dni Siemianowic Śląskich
Młodzieżowy Budżet Obywatelski
Staw Rzęsa
Osiedla domków jednorodzinnych

Siemianowice Śląskie nie chcą jednak być przyjazne tylko dla przyjezdnych. Zdanie samych mieszkańców jest na pierwszym miejscu. Potwierdzić to mogą modyfikowane co roku i też co roku zdobywające kolejne rekordy popularności budżety obywatelskie. W 2016 r. Siemianowice Śląskie jako pierwsze miasto w Polsce zdecydowało się na organizację także budżetu partycypacyjnego dla najmłodszych. Ponadto funkcjonuje Rada Seniorów, Rada Gospodarcza, które są swoistym łącznikiem między siemianowiczanami a władzą samorządową.


Mieszkańcy Siemianowic Śląskich absolutnie nie muszą martwić się o opiekę medyczną. Szeroką sieć niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej uzupełniają trzy szpitale – w tym Szpital Miejski i doceniane na całym świecie Centrum Leczenia Oparzeń.


Siemianowickie osiedla pięknieją z roku na rok. Już teraz trudno znaleźć takie, gdzie nie ma siłowni na wolnym powietrzu, czy boiska wielofunkcyjnego.