9-tka Siemiona – Bieg z okazji 90-lecia nadania praw miejskich

22 maja (niedziela), godz. 11.30 – 9-tka Siemiona – Bieg z okazji 90-lecia nadania praw miejskich. Start Biegu – Rynek Miejski przy Urzędzie Miasta Siemianowice Śląskie, ul. Jana Pawła II 10. Trasa biegu: ul. Parkowa, Fryderyka Chopina, Stara Szosa, Bażanciarnia, Meta na stadionie lekkoatletycznym w Parku Pszczelnik.

Zaczniemy po asfalcie z samego centrum miasta, trochę pokręcimy się obok najsłynniejszej lodziarni, aż w końcu bardzo długą prostą wbiegniemy w znane nam tereny Bażanciarni gdzie może pojawić się trochę błota. Na koniec sprawdzimy jak zawieszone zostały firanki w domkach jednorodzinnych, ale spokojnie biegacze wbiegną do PARKU, by tam finiszować na ogromnym stadionie lekkoatletycznym, który potrafi pomieścić całe miasto.

Główny cel imprezy to uczczenie, poprzez udział w biegu, 90-lecia uzyskania przez Siemianowice Śląskie praw miejskich, zjednoczenie środowisk biegowych poprzez uczestnictwo w imprezie integracyjnej, a także promocja miasta oraz jego terenów zielonych.

Klasyfikacje sporządzone będą na podstawie uzyskanych czasów poszczególnych zawodników.

Klasyfikacja biegu prowadzona będzie w następujących kategoriach:

– mężczyźni, miejsca I, II, III

– kobiety, miejsca I, II, III

Dodatkowo po zakończonym biegu głównym na bieżni odbędą się darmowe zawody biegowe dla dzieci, na dystansach 200 i 400 metrów.

WYDARZENIE: https://www.facebook.com/events/5101930096538720

ZAPISY: https://zapisy.raatiming.pl/rejestracja-9-tka-siemiona/?fbclid=IwAR3O_njoVAx40fFZ8EyewzkRn8m6B003cWnslv_OFjhk4NeAdgmQjIFS_qI