Siemianowicka Mila Piwna – bieg rekreacyjny

Trasa biegu: 4 krotne pokonanie dystansu około 1600 m (mili) i skosztowanie na każdej pętli piwa z Siemianowickiego Browaru Pałacowego.

Start i meta biegu odbędzie się na terenie Pałacu Donnersmarców w Siemianowicach Śląskich, pięknego, zabytkowego obiektu. Pętle będą poprowadzone ścieżkami parkowymi.

Na cały bieg składają się 4 pętle (4 razy mila). Pierwsze piwko (250 ml) zawodnik pije po starcie sędziego a kolejne 3 po każdej pętli.

Strefa spożywania piwa będzie znajdowała się na terenie ogródka piwnego Pałacu Donnersmarców.

Impreza rozgrywana będzie w seriach po 50 osób. Każda seria biegaczy wyruszy na trasę w odstępie około 5 minut. Limit uczestników to 150 osób.

W biegu mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie.

Klasyfikacje sporządzone będą na podstawie uzyskanych czasów poszczególnych zawodników we wszystkich seriach.

Klasyfikacja biegu prowadzona będzie w następujących kategoriach Mężczyźni: miejsca 1 do 3 oraz Kobiety: miejsca 1 do 3. 

Na mecie na zawodników będzie czekał poczęstunek w formie gorącej kiełbaski z grilla oraz piwka z lanego bezpośrednio w „kraniku” browaru!

Nie zabraknie także dodatkowych atrakcji! Między innymi każdy uczestnik wraz z osobą towarzyszącą będzie mógł skorzystać z niepowtarzalnej okazji spaceru po Pałacu. Gospodarze będą oprowadzać gości po obiekcie, opowiadać o jego historii i doświadczeniach związanych z tym miejscem.