Rada Gospodarcza w „Cogito”

Przy długim stole siedzący członkowie Rady Gospodarczej, patrzą  na ekran
Członkowie Rady podczas spotkania

W czerwcu br. w Zespole Szkół COGITO im. Zbigniewa Herberta odbyło się jedenaste posiedzenie Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Siemianowice Śląskie II Kadencji.

Jako pierwszy głos zabrał przedstawiciel firmy Cognor Holding S.A. Krzysztof Zoła członek zarządu, dyrektor finansowy. Omówił powstanie na terenie naszego miasta Walcowni Kształtowników Lekkich, która będzie składać się z pieca grzewczego, walcarki, chłodni i pakowalni oraz z innowacyjnego magazynu. Zakład walcowniczy będzie zatrudniał ok. 150 osób, a w swojej ofercie będzie miał produkty takie jak: płaskowniki, kątowniki, ceowniki, teowniki i dwuteowniki. Planowane uruchomienie zakładu to kwiecień 2024 roku na obszarach przemysłowych przy ul. Stalmacha.

Kolejnym punktem rady było wstępne przedstawienie projektu związanego z rozbudową sieci tramwajowej na terenie miasta, polegającej na budowie nowej linii tramwajowej od ul. Katowickiej przez ul. Stara Katowicka do skrzyżowania ul. Kapicy z Aleją Młodych. Szacunkowy koszt związany z realizacją ww. zakresu wynosi ok. 37,05 mln. zł. Założenia czasowe omówione wraz Tramwajami Śląskimi S.A. to 2027 rok.

Następnie Michał Janos Przewodniczący Rady Gospodarczej zaprezentował film o historii powstania Huty Laura w Siemianowicach Śląskich.

Kolejno głos zabrała mgr Danuta Kopyczok Dyrektor Zespołu Szkół COGITO w Siemianowicach Śląskich, która przedstawiła nowo powstały kierunek o profilu fotografii i multimediów na rok szkolny 2022/2023. Członkowie rady zwiedzili również samą szkołę, a w szczególności jej nowoczesne klasy i pracownie m.in. gastronomiczną, cukierniczą, hotelarsko-turystyczną, graficzną oraz językową. Ponadto szkoła posiada nowoczesne boisko szkolne, a w sierpniu tego roku powstanie Zielona Pracownia Ekologiczna. Pani Dyrektor korzystając z okazji podziękowała wszystkim tym, z którymi miała okazję współpracować w swojej 20 letniej karierze na stanowisku dyrektora. Od przyszłego roku szkolnego Pani Kopyczok przechodzi na zasłużoną emeryturę.

Było to ostanie przed wakacjami posiedzenie Rady Gospodarczej, kolejne zostało zaplanowane po wakacjach.

Autor:

  • Mikołaj Polowy

wprowadzający: Ewa Roch-Wyrzykowska
foto: Mikołaj Polowy