Wyniki I Etapu konkursu „Firma na Start”

Konkurs „Firma na Start”

Zakończyła się I Edycja Konkursu „Firma na Start” skierowanego do młodzieży ponadpodstawowej z Siemianowic Śląskich. Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć kreatywny pomysł na firmę. Spośród nadesłanych prac wybrano osiem biznesplanów, których autorzy przeszli do finału konkursu. W kolejnym etapie przedsiębiorcy przedstawią swoje pomysły przed kapitułą, w skład której wchodzą przedsiębiorcy, władze samorządowe oraz Rada Miasta.

Miło jest nam poinformować, że do II ETAPU konkursu przechodzą:

  1. „Hotel dla psów “Urlo-psiak”” autorstwa Anny Wyciszkiewicz, uczennicy Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Meritum,
  2. „SiemcFight” autorstwa Mariusza Gumny, uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących
    i Zawodowych,
  3. „SENSOART” Studio Wizualnej Ekspresji, Rozwoju i Relaksu” autorstwa Julii Wałęsy, uczennicy II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki
  4. “Pod Farbką” autorstwa Marty Wieczorek, uczennicy Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Meritum,
  5. „Salon Optyczny”MILOOPTYK”” autorstwa Emilii Gabler, uczennicy II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki,
  6. „Senior Play and Fun” autorstwa Wiktorii Góreckiej, uczennicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych,
  7. „heppy&food” autorstwa Bohdana Bolobodko , ucznia Zespołu Szkół Cogito,
  8. „„EDU-MOC” Ośrodek Kształcenia Emocji i Zdrowia” autorstwa Nadii Gebauer, uczennicy II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki.

Jako Biuro Obsługi Inwestora, pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom konkursu za ich zaangażowaną pracę i kreatywność. Cieszymy się, że mogliśmy być świadkami waszych inspirujących pomysłów. Mamy nadzieję, że ta fascynująca przygoda konkursowa stanie się jedynie początkiem waszej przedsiębiorczej drogi. Życzymy Wam wszelkiej pomyślności i spełnienia marzeń związanych z własnymi działalnościami gospodarczymi w przyszłości.

Finalistów konkursu zapraszamy do udziału w drugim etapie konkursu, który odbędzie się 18 grudnia br. (poniedziałek) o godzinie 9:00 w Urzędzie Miasta przy ul. Jana Pawła II 10 w Siemianowicach Śląskich, w dużej Sali (II piętro). Zadaniem finałowym będzie prezentacja pomysłu przed kapitułą konkursową. Każdy uczestnik będzie miał nie więcej niż 10 minut, aby przekonać kapitułę konkursową do swojej pracy.

wprowadzający: Mikołaj Polowy | Biuro Obsługi Inwestora UM Siemianowice Śląskie
foto: Piotr Pindur | Biuro Prasowe UM Siemianowice Śląskie