Akademia Przedsiębiorczości – kolejna edycja za nami

18 czerwca 2024 roku w Urzędzie Miasta Siemianowice Śląskie odbyła się uroczystość wręczenia podziękowań za współorganizację w tegorocznej edycji Akademii Przedsiębiorczości. Podziękowania podpisane przez Prezydenta Miasta, zostały przekazane przedstawicielom lokalnych firm, instytucji oraz szkół, podkreślając znaczenie wspólnych działań na rzecz edukacji młodzieży i rozwoju lokalnego biznesu.

Projekt Akademii Przedsiębiorczości trwający od marca do czerwca, miał na celu przybliżenie młodzieży zagadnień związanych z przedsiębiorczością oraz stworzenie platformy do bezpośredniej interakcji między młodymi ludźmi a lokalnym biznesem. Uczniowie mieli unikalną okazję odwiedzać lokalne firmy oraz gościć ich przedstawicieli w swoich szkołach. Dzięki temu mogli lepiej zrozumieć, jak funkcjonują różne przedsiębiorstwa i jakie umiejętności są potrzebne, aby odnieść sukces w biznesie.

W tegorocznej edycji wzięły udział szkoły podstawowe z Siemianowic Śląskich oraz liczne lokalne firmy i instytucje. W ramach wizyt studyjnych uczniowie zobaczyli zobaczyć działalność firm od środka, poznać różne obszary ich działalności oraz zadawać pytania ekspertom z branży. Dzięki tej współpracy młodzież mogła rozwijać swoje pasje i umiejętności, co jest kluczowe dla ich przyszłej pracy zawodowej.

Podczas ceremonii wręczania podziękowań podkreślono, jak ważna jest współpraca między sektorem edukacyjnym a biznesowym. Szczególne podziękowania skierowane zostały do firm i instytucji, które aktywnie wspierały tegoroczną edycję Akademii Przedsiębiorczości. Wśród nich znalazły się takie przedsiębiorstwa jak NEFROLUX sp. z o.o., Szpital Miejski w Siemianowicach Śląskich Sp. z o.o., Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Siemianowicach Śląskich, Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich, Adient Seating Poland sp. z o.o., Aperam Stainless Services & Solutions Poland, Guz Technika Piekarnicza Sp. z o.o., Kotłomontaż Sp. z o.o., MBC Instalacje Sp. z o.o., MMJ PHU Janos M. oraz ZTE Katowice Sp. z o.o. Ich zaangażowanie i wsparcie były kluczowe dla sukcesu projektu.

Podsumowując, tegoroczna edycja Akademii Przedsiębiorczości była znakomitym przykładem synergii między sektorem edukacyjnym a biznesowym. Dzięki takim inicjatywom możemy budować silniejszą, bardziej zintegrowaną społeczność, gotową na wyzwania przyszłości. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za ich wkład i wsparcie!

wprowadzający: Mikołaj Polowy | Biuro Obsługi Inwestora UM Siemianowice Śląskie
foto: Piotr Pindur | Biuro Prasowe UM Siemianowice Śląskie