Przyłącz się do akcji „Paczuszka dla staruszka”

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zachęca mieszkańców naszego miasta do wzięcia udziału w kolejnej edycji świątecznej akcji „Paczuszka dla staruszka”, której celem jest zebranie paczek zawierających świąteczne produkty dla najbardziej potrzebujących osób starszych.

Już od kilku lat akcja cieszy się sporym zainteresowaniemwśród mieszkańców Siemianowic Śląskich, dlatego w tym roku również zachęcamy do wzięcia udziału w inicjatywie, która z uwagi na obecną sytuację i trwającą epidemię nabiera szczególnego znaczenia.

Wystarczy przygotować dowolną paczkę z produktami świątecznymi i dostarczyć ją wraz z życzeniami do biura podawczego (pokój nr 3) w MOPS przy ul. Szkolnej 17 w Siemianowicach Śl. w terminie do 16 grudnia, a pracownicy Ośrodka przekażą paczkę oraz życzenia potrzebującej osobie.

Trwająca epidemia, izolacja, obawa o zdrowie swoje i swoich bliskich to trudny czas dla nas wszystkich, a szczególnie dla osób starszych i samotnych, dlatego im więcej paczek zbierzemy, tym więcej osób starszych otrzyma świąteczne prezenty, które niejednokrotnie będą jedynym ich podarunkiem. Dla tych osób nie tylko zawartość paczki będzie ważna ale przede wszystkim fakt, że ktoś o nich pamiętał, odwiedził i złożył życzenia w ten świąteczny czas.

Apeluję i gorąco zachęcam Państwa do zaangażowania się w tę inicjatywę.

W razie pytań prosimy o kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej przy ul. Szkolnej 17 w Siemianowicach Śl., sekretariat – 32 765 62 16.

autor: Agnieszka Rylska-Rumas