Bożonarodzeniowe drzewko z życzeniami od Senator RP Doroty Tobiszowskiej

Dzisiaj (21.12) swoją obecnością zaszczyciła nasze miasto Senator RP, Dorota Tobiszowska, której zaangażowanie w sprawy Siemianowic Śląskich i pomoc jego mieszkańcom są powszechnie znane. Zwłaszcza w kontekście projektów, które inicjowała i w których uczestniczyła. Jednym z nich jest dzisiejsza akcja „Choinki”. Bowiem z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, senator Dorota Tobiszowska rozdawała na siemianowickim Rynku Miejskim zielone, świąteczne drzewka.
– Chciałabym, by choinki te trafiły głównie do rąk osób samotnych i potrzebujących, dla których obecny czas jest wyjątkowo trudny – mówi Dorota Tobiszowska.
Akcja, której śląska parlamentarzystka jest inicjatorką, obejmuje pięć miast naszego regionu: Chorzów, Świętochłowice, Ruda Śląska, Piekary Śląskie oraz właśnie Siemianowice Śląskie.
W realizacji tego przedsięwzięcia, z pomocą Senator Dorocie Tobiszowskiej przyszły również Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach, Nadleśnictwo Siewierz oraz gliwicka firma EkoProHut.

autor: Rafał Jakoktochce