Dla tych, którzy darowują drugie życie

Są tacy, którzy nie czekają na podziękowania w świetle reflektorów, na oklaski z balkonów, bo uważają, że robią to, co do nich należy. Ale przecież z pewnością, słowa niosące z głębi serca ogromną wdzięczność za ich trud, stanowią nagrodę, która ich porusza i dodaje sił na dalsze zmagania.

Takie właśnie słowa chcemy więc przekazać pani doktor Krystynie Baran – Warniełło, a także zespołom Pogotowia Ratunkowego od 88-letniej siemianowiczanki Marii Zalewskiej. Dotknięta covidem starsza pani, cierpiąca na dodatek na poważną dysfunkcję płuc, wyraża przekonanie, że zawdzięcza im życie. Ich uwadze, trosce, wiedzy, umiejętnościom i życzliwości, która dodawała chorej poczucie bezpieczeństwa.

Z radością przekazujemy jej podziękowania. Niech będą też wyrazem podobnych uczuć dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych od wielu pacjentów, którzy tak samo, jak pani Maria zachowują w serdecznej pamięci poświęcenie ratujących ich medyków i zawsze będą o nich myśleć, jako o tych, którzy podarowali im drugie życie.

autor: Ewa Roch-Wyrzykowska