Gratulacje od ministra dla siemianowickiego policjanta

Sierż. sztab. Łukasz Kubziakowski to policjant z siemianowickiej drogówki. W czerwcu podczas kontroli drogowej został potrącony przez samochód. Pomimo odniesionych obrażeń, policjanci nadal prowadzili pościg. Okazało się, że kierowca był poszukiwany, miał dożywotnie zakazy kierowania pojazdami oraz przewoził w aucie amfetaminę. Policjant przebywał na długotrwałym zwolnieniu lekarskim. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w podziękowaniu za ofiarność w służbie przesłał list gratulacyjny.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński w dowód uznania za gotowość do najwyższych poświęceń podczas wykonywania obowiązków służbowych,  złożył sierż. sztab. Łukaszowi Kubziakowskiemu podziękowania w formie listu gratulacyjnego oraz pamiątkowego grawertonu. W imieniu Pana Ministra, w obecności kierownictwa siemianowickiej jednostki, list gratulacyjny oraz grawerton wręczył mundurowemu I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Siemianowicach Śląskich nadkom. Michał Szynol. 

Sierżant sztabowy Łukasz Kubziakowski w szeregi policyjne wstąpił w listopadzie 2011 roku. Służbę rozpoczął w ogniwie patrolowo-interwencyjnym, a następnie w 2014 roku trafił do Wydziału Ruchu Drogowego. W czerwcu 2020 roku zatrzymał do rutynowej kontroli drogowej osobówkę. Wtedy kierowca z impetem ruszył na policjanta, potrącając go oraz jego kompana. Pomimo doznanych obrażeń, stróże prawa ruszyli w pościg za osobówką. Wsparli ich inni policjanci, dzięki czemu pościg zakończył się w Katowicach, a kierowca został zatrzymany. Mundurowym natychmiast udzielono pomocy medycznej. Z uwagi na poniesione obrażenia podczas wypadku, sierż. sztab. Łukasz Kubziakowski przebywał na długotrwałym zwolnieniu lekarskim. Okazało się, że kierujący 29-latek miał dożywotnie zakazy kierowania pojazdami, był poszukiwany a w osobówce przewoził amfetaminę. Podejrzany nadal przebywa w areszcie, a do sądu trafił już akt oskarżenia.

autor: Tatiana Lukoszek, KM Policji