„Paczuszka dla staruszka” z kopertami życia

Siemianowiccy policjanci i pracownicy komendy przekazali paczki, do których włożyli wszystko to, co chcieliby podarować swoim najbliższym członkom rodziny pod choinkę. Tak przygotowane prezenty zanieśli do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który był organizatorem akcji „Paczuszka dla Staruszka”. Dodatkowo dzielnicowy do każdej z paczek włożył Kopertę Życia po to, aby najstarsi mieszkańcy naszego miasta wypełnili ją, a w przypadku zagrożenia życia była ona przydatna dla służb medycznych.

Organizatorem akcji „Paczuszka dla Staruszka” był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich. Ideą akcji było zebranie paczek zawierających produkty świąteczne dla najbardziej potrzebujących seniorów. Siemianowiccy mundurowi oraz pracownicy komendy włączyli się do tej zaszczytnej zbiórki i przygotowali paczki z produktami świątecznymi. Dodatkowo dzielnicowy asp.szt. Aleksander Walczak do każdej z paczek włożył Kopertę Życia. Była to doskonała okazja, aby zachęcić naszych seniorów do wypełnienia Koperty Życia, która w sytuacjach zagrożenia życia ułatwi działania służbom medycznym. Informacje zawarte w Kopercie Życia są niczym innym jak krótkim wywiadem lekarskim dotyczącym zdiagnozowanych chorób, przyjmowanych leków, uczuleń na leki, pokarmy bądź inne substancje. Bardzo ważnym punktem do wypełnienia jest wskazanie kontaktu do najbliższych osób. Tak wypełnioną kopertę należy włożyć do lodówki, a na jej drzwiach umieścić naklejkę.

„Koperta życia” to wspólna akcja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Pełnomocnika Terenowego Rzecznika Praw Obywatelskich w Katowicach oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

autor: Tatiana Lukoszek, KMP Siemianowice Śląskie