Poradnik informacyjny dla osób starszych

Aby ułatwić naszym seniorom poruszanie się w gąszczu rozmaitych zmian i komunikatów powstał poradnik w wersji elektronicznej. Zawiera on wszystko, co powinien wiedzieć siemianowicki senior. Poradnik informacyjny dla osób starszych powstał w formie, która jest możliwa do łatwego otwarcia w każdej przeglądarce na komputerze lub telefonie komórkowym. Można go również wydrukować w całości lub wybrane strony – ogólnie jest ich14.

Apelujemy do wszystkich jeszcze „nie seniorów” – pomóżcie osobom starszym go znaleźć i otworzyć pierwszy raz. Potem już będzie im łatwiej szukać. Będziemy uzupełniać i zmieniać poradnik w razie potrzeby ale link – adres pozostanie ten sam.

Co znajduje się w poradniku:

Gdzie można znaleźć pomoc i poradę. Akcje trwające w naszym mieście skierowane do seniorów. Przydatne nr telefonów – mini książka telefoniczna z  dane kontaktowe urzędu, centrum kultury, spółdzielni itp. Zasady działania szpitala miejskiego. Dostępne usługi dla seniorów oraz dane restauracji w których można zamówić jedzenie z dostawą. Dodatkowo w poradniku dostępne są również częste pytania i odpowiedzi, z którymi spotykają się operatorzy naszych infolinii wsparciowych oraz Siemianowickiej Infolinii dla Seniorów.

Uwagi, zmiany, uzupełnienia proszę kierować na adres: ngo@siemianowice.pl lub tel. 790 211 074

Odnośnik do pliku poradnika:

https://docs.google.com/document/d/1ThIQMxJJYxl3f2MHZOvh6SfyinIwFkGpUItPwW6417w/edit?usp=sharing

autor: Elżbieta Nieszporek