Siemianowice Śląskie wyróżnione tytułem „Gmina na 5!”

W tegorocznej edycji konkursu „Gmina na piątkę!”, przeprowadzonym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie, przebadane zostały 663 gminy oraz 18 dzielnic miasta Warszawy. Grupa miast  zakwalifikowanych do Badania została wybrana w oparciu o ranking Potencjalnej Atrakcyjności Inwestycyjnej dla Gospodarki Narodowej opracowanego przez Instytut Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Gminy oceniane były pod kątem funkcjonowania dobrych praktyk w obsłudze przedsiębiorców.

Z przyjemnością informujemy, że zgodnie z przeprowadzoną analizą działań prowadzonych przez samorządy, w stworzonym na tej podstawie rankingu, Siemianowice Śląskie znalazły się wśród 46 najlepiej ocenionych w Polsce miast, otrzymując tytuł „Gmina na 5!”. Wśród miast z województwa śląskiego, Siemianowice znalazły się na 7 pozycji, obok Dąbrowy Górniczej i Skoczowa.

– Mijający rok, z powodu pandemii, był inny i szczególnie trudny dla wszystkich, także dla samorządów. Pandemia wymusiła wiele zmian, do których staraliśmy się jak najlepiej dostosować. Podjęliśmy także szereg działań, aby wspomóc lokalnych przedsiębiorców i wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom. Cieszy, że nasze działania zostały dostrzeżone i dobrze ocenione – mówi Jakub Nowak, Kierownik Biura Obsługi Inwestora w siemianowickim magistracie.

autor: Marta Szaleniec – Michalik