Siemianowicka baza firm gastronomicznych

W dobie epidemii koronawirusa wielu przedsiębiorców spotkało się z ograniczeniami w prowadzeniu działalności gospodarczej. Jedną z dotkniętych obostrzeniami grup są restauratorzy, którzy zostali zmuszeni do zamknięcia swoich lokali i sprzedawania posiłków na wynos lub z dowozem do klienta.

By pomóc restauratorom, Urząd Miasta stworzył elektroniczny katalog prezentujący działające na terenie naszego miasta lokale gastronomiczne. Dzięki niemu mieszkańcy Siemianowic będą mogli zapoznać się z ofertą lokalnych firm i znaleźć dane kontaktowe niezbędne do zamówienia posiłku.  Siemianowicka baza lokali gastronomicznych zawiera opis oferowanej kuchni, rabaty z których mogą skorzystać klienci oraz link do strony www, na której można podejrzeć aktualne menu.

– Bardzo istotne jest, aby oferta danej restauracji dotarła do jak najszerszego grona odbiorców, dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć przy współpracy z firmami elektroniczny katalog prezentujący najważniejsze informacje o lokalach gastronomicznych funkcjonujących w Siemianowicach Śląskich. Liczymy, że dzięki promocji katalogu w mediach społecznościowych uda się pozyskać większą bazę klientów i zapewnić przetrwanie naszym przedsiębiorcom – komentuje Jakub Nowak, kierownik Biura Obsługi Inwestora.

Wszystkich mieszkańców zachęcamy do zapoznania się z informatorem dostępnym w załączeniu i wsparcia rodzimych restauratorów poprzez skorzystanie z ich usług.

Jednocześnie informujemy przedsiębiorców, że jesteśmy otwarci na wszelkie działania niefinansowe wspierające firmy. Jeśli mają Państwo pomysły na to w jaki sposób Urząd Miasta może pomóc przedsiębiorcom, prosimy o opisanie go i przesłanie mailem na adres: investor@um.siemianowice.pl.

autor: Marlena Jagoda – Rybacka