Świąteczny spektakl od SCK dla najmłodszych

Ponieważ z racji ograniczeń związanych z koronawirusem w tym roku w Siemianowickim Centrum Kultury nie odbędą się tradycyjne spotkania z Mikołajem, postanowiliśmy sprawić naszym milusińskim mały prezent.
Od 4 do 11 grudnia na stronie internetowej SCK: https://siemck.pl/wydarzenie/mikolajkowy-prezent-dla-najmlodszych/ oraz na naszym profilu na Facebooku znajdziecie link do barwnego, pięknego spektaklu muzycznego dla dzieci pt. „Kryształowa Królowa Śniegu”. Spektakl przygotowali aktorzy Agencji Artystycznej Prymart, a historia oparta jest na klasycznej baśni Hansa Christiana Andersena.
Jest to barwna opowieść o chłopcu, którego serce zostało zamienione w sopel lodu. Kryształowa Królowa Śniegu i jej sługa Garbus w sprytny sposób wciągną do gry dobra i zła Kaja. Jego siostra Gerda, aby ratować brata będzie musiała zmierzyć się z trudnymi zadaniami, które przygotował dla niej Garbus. Na drodze Gerdy stanie dziwaczna Dżemdżamdżuła oraz tajemnicza Syrena, ale czy Gerda poradzi sobie z zadaniami i uda jej się pokonać podstępną grę Królowej Śniegu?
Zapraszamy do rodzinnego oglądania!

autor: Karolina Gera, SCK