V Siemianowicki Turniej E-sportowy – podsumowanie

Zakończył się V Siemianowicki Turniej E-sportowy, który w tym roku odbywał się wyjątkowo w trybie Online. W wirtualnej sieci uczestnicy turnieju rywalizowali w czterech rozgrywkach drużynowych:

Mistrzostwach Szkół w e-sporcie 2019/2020 Online
Finał Liga Miast 2019/2020 Online
Kolejce European Esport League 2020/2021 Online
Kolejce Mistrzostw Polski Szkół w e-spocie 2020/2021 Online

Finały Mistrzostw Polski Szkół w których brało 8 drużyn w e-sporcie wygrał: Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie pokonując Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni, natomiast trzecie miejsce zajął ZSChE Inowrocław. Tuż za podium uplasowało się Siemianowickie ZSTiO MERITUM. Finały Ligi Miast wygrała Trzebinia która pokonała w finale Tomaszów Mazowiecki z wynikiem 2:0.  duże oklaski dla obydwu drużyn pokazali kawał dobrego kantera! Zwycięzcy otrzymają nowiutkie fotele ufundowane przez markę Quersus. W trakcie turnieju odbywała się także trzecia kolejka Mistrzostw Polski Szkół w e-spocie 2020/2021 oraz kolejka European Esport League 2020/2021.

Dodatkowo specjalnie dla mieszkańców naszego miasta i okolic odbył się turniej indywidualnyMMJ Quersus League of Legends 1vs1 dla mieszkańców Siemianowic Śląskich i okolic, który zwyciężył: Polskyykoks1 który wygrał fotel gamingowy Quersus ufundowany przez firmę Quersus, na drugim miejscu uplasował się: śkill i otrzyma Razer DeathAdder V2 20000dpi ufundowaną przez firmę MMJ i natomiast zaszczytne trzecie miejsce zajął: Merrw i za nie otrzyma sponsorowaną przez MMJ mysz Razer Deathadder Essential 6400dpi. Całość turnieju można było oglądać na dwóch transmisjach dostępnych na kanałach Super Game E-sport: 

transmisja online https://www.twitch.tv/supergameesport
oraz na fanpage Facebook:  https://www.facebook.com/supergameesport

Sponsorem turnieju były marka HIRO® producent komputerów z procesorami Intel intel® Core™ i7, Quersus oraz MMJ

Partnerem wydarzenia było miasto Siemianowice Dobre Bo Śląskie

autor: Paweł Cwalina i Arkadiusz Ociepa