Konkurs „Firma na Start” – Twoja szansa na biznesową przygodę!

Siemianowice Śląskie to miasto pełne potencjału i możliwości rozwoju, które daje szansę młodzieży poprzez udział w konkursie „Firma na Start”. To wyjątkowa okazja dla uczniów ze szkół ponadpodstawowych, uczącej się lub zamieszkałej w naszym mieście, aby zaprezentować swój pomysł na działalność gospodarczą i zdobyć wiedzę oraz wsparcie, które mogą pomóc w realizacji marzeń o własnym biznesie.

O co dokładnie chodzi?

Konkurs „Firma na Start” to inicjatywa skierowana do młodzieży, która chce rozwinąć swoje umiejętności przedsiębiorcze i przekształcić swoje pomysły w działalność gospodarczą. Głównym zadaniem uczestników jest przygotowanie biznesplanu dotyczącego własnego projektu w naszym mieście. To doskonała okazja, aby wykazać się kreatywnością, pomysłowością i umiejętnościami analitycznymi.

Jak przebiega konkurs?

Konkurs „Firma na Start” składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich obejmuje przesyłanie zgłoszeń oraz ocenę formalną formularzy i biznesplanów. Spośród nadesłanych projektów wybierzemy osiem najlepszych, które zakwalifikują się do finału. To właśnie w tej fazie będzie można zdobyć cenne doświadczenie i umiejętności w zakresie tworzenia biznesplanów.

W drugim finałowym etapie konkursu odbędzie się prezentacja pomysłów na biznes przez ich autorów. To moment, w którym będziesz mógł przekonać kapitułę, że Twój pomysł zasługuje na zwycięstwo. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody, które z pewnością Cię zainteresują – rower, smartwatch, słuchawki. To jednak nie wszystko! Oprócz nagród zdobędziesz także cenne doświadczenie i wiedzę.

Kto jest organizatorem?

Organizatorem konkursu „Firma na Start” jest Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie. Dzięki zaangażowaniu władz miasta młodzież ma możliwość wyrażenia swoich pomysłów i przyczynienia się do rozwoju lokalnej społeczności.

Dodatkowe wsparcie od Biura Obsługi Inwestora

Jako Biuro Obsługi Inwestora, chcemy jeszcze bardziej wesprzeć uczestników konkursu. Dlatego planujemy zorganizować specjalne spotkanie z coachem i trenerem biznesu, którzy pomogą w ćwiczeniu elementów autoprezentacji i wystąpień publicznych. To doskonała okazja, aby pracować nad swoimi umiejętnościami komunikacyjnymi i zwiększyć pewność siebie przed finałem.

Osoby zainteresowane spotkaniem zachęcamy do kontaktu z pracownikami Biura Obsługi Inwestora.

Spotkanie z doświadczonym przedsiębiorcą

Po części coachingowej uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z przedsiębiorcami z naszego miasta. Doświadczeni biznesmeni podzielą się swoimi doświadczeniami w zakresie prowadzenia biznesu w naszym mieście, udzielą cennych rad i ocenią, czy wasze pomysły są możliwe do zrealizowania. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o świecie przedsiębiorczości od kogoś, kto już osiągnął sukces w tej dziedzinie.

Informacje i kontakt

Jeśli macie pytania lub potrzebujecie dodatkowych informacji na temat konkursu „Firma na Start”, zachęcamy do kontaktu z osobami odpowiedzialnymi za organizację:

Komplet dokumentów do pobrania znajduje się poniżej.

wprowadzający: Mikołaj Polowy | Biuro Obsługi Inwestora UM Siemianowice Śląskie
foto: Piotr Pindur | Biuro Prasowe UM Siemianowice Śląskie