Biznes po godzinach

Chcesz chwilę odpocząć, zrelaksować się, zając głowę innymi rzeczami? Zostań w Siemianowicach Śląskich – tutaj znajdziesz tego czego szukasz.

Już od lat przedsiębiorcy biorąc pod uwagę lokalizację swojej inwestycji oceniają nie tylko politykę podatkową, usytuowanie logistyczne, ale coraz częściej też dostępną bazę sportowo-kulturalną. Badania nie pozostawiają złudzeń: im bardziej pracownik ma możliwość odprężenia się, tym później jest jeszcze efektywniejszy w pracy.

Nie bez przyczyny pojawiający się w Siemianowicach ŚL. inwestorzy z niedowierzaniem przecierają oczy. Tutaj bowiem mają bazę, której pozazdrościć mogą znacznie większe miasta. Do dyspozycji jest m.in. pełnowymiarowe, 18-dołkowe pole golfowe, urokliwie zlokalizowana, słynna na całą Europę Strzelnica Myśliwska. Ci, którzy zdecydują się na piesze lub rowerowe wycieczki mogą odwiedzić chociażby bajeczny i wyjątkowy w skali całej aglomeracji przyrodniczy zakątek – Bażantarnia. Niedaleko zrewitalizowany staw „Rzęsa”.

To nie wszystko. Do odwiedzenia zapraszają również liczne parki: Park Miejski, Park „Górnik”, Lasek Bytkowski, a także wielofunkcyjne obiekty sportowe jak Kompleks Sportowy „Siemion” i „Michał”. A może kogoś skuszą atrakcję Parku Śląskiego? Z Planetarium Śląskim, Wesołym Miasteczkiem, Ogrodem Zoologicznym i wieloma innymi? Park Śląski ściśle graniczy z Siemianowicami.

Strzelina myśliwska
Pole golfowe

Konferencja, sympozjum? Nic prostszego!

Jeżeli już i szef i jego pracownik wypoczęci, to warto nowe siły spożytkować. W Siemianowicach Śląskich można zorganizować konferencję, czy sympozjum nie martwiąc się przy okazji o warunki techniczne, czy jakiekolwiek inne.

Na wynajęcie czeka główna sala Parku Tradycji – kompleksu powstałego na zrekultywowanych terenach po byłej kopalni; spuścizna założycieli miasta – perełka architektoniczna Willa Fitznera. Swoje pomieszczenia oferuje również Siemianowickie Centrum Kultury.

Park Tradycji
Willa Fitznera