Nauczycielki – seniorki poprowadzą zajęcia z ukraińskimi dziećmi

Spotkanie nauczycielek kobiet przy stole w wnętrzach pałacu Donnersmarcków
Spotkanie nauczycielek kobiet przy stole w wnętrzach pałacu Donnersmarcków

Перша інтеграційна та дидактична зустріч дітей з України та їхніх опікунів відбудеться у понеділок, 21 березня 2022 року, об 11.30.m.m у Палаці Доннемарка за адресою вулиця Ф. Шопена, 10. Запрошуємо дітей разом зі своїми опікунами,

W Pałacu Donnesmarcków odbyło się spotkanie Koordynatora ds Seniorów UM ze słuchaczkami Siemianowickiego Uniwersytetu III Wieku – emerytowanymi nauczycielkami, które zobowiązały się prowadzić spotkania integracyjno-dydaktyczne z dziećmi i ich opiekunami. Pierwsze takie spotkanie- spotkanie zapoznawcze,organizacyjne i rozeznające potrzeby odbędzie się w poniedziałek 21 marca br. o godz. 11.30 – 13.30 w Pałacu.

Biuro ds. Seniorów Urzędu Miasta i Siemianowicki Uniwersytet III Wieku zaprasza dzieci od lat 3 z opiekunami na zajęcia integracyjne i dydaktyczne, na których poprzez zabawę i wsparcie, w atmosferze bezpieczeństwa i życzliwości zapewnimy dzieciom i ich rodzinom, mamom, opiekunom osłuchanie i zaznajomienie się z podstawowymi i niezbędnymi słowami, zwrotami języka polskiego.

Zabawę i naukę gwarantują Seniorki – emerytowane nauczycielki z dużym, dydaktycznym doświadczeniem.

Spotkania będą się odbywały w pięknej scenerii Pałacu Donnesmarcków, który specjalnie dla Was udostępnił swoją przestrzeń.

Zgłoszenia proszę składać na adres mailowy : b_luczak@um.siemianowice.pl lub telefonicznie smsem 600-48-28-46 Beata Łuczak, Biuro ds. Seniorów oraz prywatne powiadomienie na Facebook do Olena Moldovan.

Autor:

  • Beata Łuczak

wprowadzający: Ewa Roch-Wyrzykowska